Jokerit poprvé zvítězil, v další sérii vede Kazaň

Jokerit doma porazil CSKA Moskva 3:2 a snížil stav série na 1:2. Do vedení se poté dostala Kazaň, která v Omsku dnes překvapivě neinkasovala.

Jokerit získal první bod

Jokerit nastoupil ke třetímu duelu a po dvou nepovedených musel nutně zvítězit. A to se nakonec povedlo. Góly začaly padat až na konci druhé části, do té doby zářili oba gólmané, tedy Karlsson a Lalande.

Do vedení šli hosté, Muršak při přečíslení našel hokejku Hjalmarssona a Karlsson poprvé inkasoval. Domácí ale rychle odpověděli, za 26 vteřin posunul puk Jaakola na Lajunena a kapituloval i Lalande.

Hrdinou utkání se nakonec stal Tomi Huhtala, který v rozmezí dvou minut vsítil dvě branky a rozhodl o prvním bodu pro finský celek. Po dalších dvou minutách odjel na střídačku Lalande a nahradil ho Galimov. V 57. minutě snížil na 3:2 Igor Grigorenko, který prožívá skvělou sérii. Ve hře bez gólmana se ale už netrefil a Jokerit toto těsné vítězství uhájil.

Jokerit Helsinky – CSKA Moskva 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 36. Lajunen (Aaltonen, Jaakola), 46. Huhtala (Sallinen, Pöysti), 48. Huhtala (Jaakola) – 36. Hjalmarsson (Muršak, Panin), 57. Grigorenko (Zajcev, Denisov)

Nilsson v důležitém utkání neinkasoval

Nepříliš záživné utkání viděli diváci v Omsku, Avangard navíc nevstřelil branku a ve třetím vzájemném souboji prohrál. V sérii tak nyní prohrává 1:2 na zápasy a ve čtvrtém utkání musí bezpodmínečně uspět.

Přitom v první části měli šance pouze domácí, Nilsson ale reflexivním zákrokem vyrazil pokus Schutze a v samostatném úniku následně Popov netrefil hostující svatyni. Ve 27. minutě přišel rozhodující moment, Svitov našel na modré Nikulina, který si sjel před branku a následně nedal Barulinovi šanci.

Barulin se následně zaskvěl proti střele Petrova, ale v 52. minutě krásnou ranou pokořil Barulina Justin Azevedo a definitivně rozhodl o osudu třetího utkání.

Avangard Omsk – AK Bars Kazaň 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Nikulin (Kolcov, Svitov), 52. Azevedo (Mirnov, Rylov)