Jaškin byl u fantastického obratu a je nejlepším střelcem KHL

Málo vídaný obrat předvedlo v Rize moskevské Dynamo. Výrazně k tomu přispěl i český útočník Dmitrij Jaškin, nově nejlepší kanonýr Kontinentální hokejové ligy.

První třetina nabídla sedm branek

Ve vzájemných zápasech mezi Dinamem Riga a Dynamem Moskva padá poměrně hodně branek, dnešní zápas se ale všem ostatním naprosto vymykal.

V čase 16:43 totiž domácí útočník Carter Ashton zvyšoval už na 5:2! Domácí měli neuvěřitelný start do utkání a zdálo se, že se konečně posunou z poslední pozici v Západní konferenci.

Jenže svěřenci kouče Krikunova byli proti. A především explozivní duo Šipačjov – Jaškin. Právě Šipačjov ve 29. minutě v přesilovce připravil gól pro Peterssona, o minutu a půl později se trefil Jaškin a v závěru druhé části srovnal Zaitsev.

Na konci druhé a na začátku třetí třetiny hráli hosté téměř sedm minut v oslabení, z toho více než dvě minuty pouze ve třech. Nápor domácích ale přežili a v 51. minutě otočil na 5:6 svou druhou branku Dmitrij Jaškin. Nenahrával nikdo jiný než Vadim Šipačjov.

Jaškin má další hattrick

Bod domácím zachraňoval 22 vteřin před koncem Meija, vítězství ale nakonec patřilo hostům. Na začátku čtvrté minuty Šipačjov znovu našel Jaškina a ten završil hattrick.

Český útočník má letos neuvěřitelnou formu a po boku Šipačjova nasbíral již 62 kanadských bodů za 30 branek a 32 asistencí. Na vedoucího Šipačjova mu v kanadském bodování chybí tři body, díky dnešnímu utkání se ale dostal do pozice nejlepšího kanonýra celé ligy.

Se třiceti góly si navíc vypracoval náskok tří tref na ruské duo Kirill Kaprizov – Nikita Sošnikov. Je tak vysoce pravděpodobné, že v létě po něm znovu sáhne někdo ze zámoří