Jan Kovář zažil úspěšnou premiérovou sezónu v KHL

Český útočník Jan Kovář, který dříve působil v Plzni, zažil v ruské KHL velice vydařenou sezónu. Jednoznačně byl, co se týče počtu získaných bodů, nejlepším hráčem z řad českých zástupců. K tomu se navíc stal nejlepším asistentem v celé soutěži.

Útočník, jenž v současné době působí v ruském Magnitogorsku, tak dosáhl na veliký úspěch. Mimo již zmíněných úspěchů je poté také třeba podotknout, že v celé KHL byl celkově druhým nejproduktivnějším hráčem a to celkem s 68 body (23 + 45).

Nejvíce bodů nasbíral Mozjakin

Nejproduktivnějším hráčem celé soutěže byl poté Kovářův spoluhráč Mozjakin, který tuto individuální soutěž vyhrál již počtvrté z dosavadních šesti ročníků co soutěž běží.  Tento ruský hráč tak obhájil své osobní vítězství z minulého roku. To, že Magnitogorsk má v útočné fázi neuvěřitelnou sílu potvrzuje také Danis Zaripov, jenž skončil za svými spoluhráči na třetím místě, a to když nasbíral 64 bodů.

• Individuální statistiky v kanadském bodování ovládli celkově hráči Magnitogorsku, neboť nejproduktivnější hráč soutěže Sergej Mozjakin byl s 34 gólovými zásahy vyhlášen také nejlepším střelcem. I v této kategorii poté obhájil své prvenství z loňské sezóny.

Nejproduktivnější hráče měl Magnitogorsk

Co se týče Kovářovo úspěchu, tak ten měl šest asistencí náskok před svými výše zmiňovanými spoluhráči a tato trojice útočníků tedy byla jednoznačně nejproduktivnější v celé Kontinentální hokejové lize. V počtech nastřílených gólů se poté talentovaný útočník Jan Kovář umístil „až“ na pátém místě. Jestli vás poté ještě zajímá bilance +/-, tak v ní Kovář nasbíral celkem 46 kladných bodů.

Další Kovář, tentokrát Jakub, vychytal šest nul

V soutěži se poměrně dařilo i jeho bratrovi, Jakubu Kovářovi, který taktéž prožil svůj debut. Ten po celou sezónu předváděl vyrovnané výkony a celkem si připsal šest vychytaných nul, čímž si v této statistice zajistil třetí místo. První byl Košečkin (Magnitogorsk), který odešel ze zápasu nepřekonán celkem 9x.

V KHL nastupovalo letos v základní části celkem 47 českých zástupců, což je o dva více než vloni.