Jágrův gól tentokrát k bodům nevedl, Zlín deklasoval Kometu

V 8. kole Tipsport extraligy Zlín deklasoval brněnskou Kometu 0:7. Slaví i Plzeň či Litvínov, po velké bitvě mají tři body i Pardubice.

Olomouc v Liberci neskórovala, Zlín rozdrtil vicemistra

Třinec šel doma proti Karlovým Varům znovu brzy do vedení, hosté ale díky dvěma rychlým gólům výsledek otočili. Ke slovu se následně dostal útočník Matěj Stránský a jeho dvě branky posunuly Třinec opět do vedení.

Duel poslal do prodloužení Stříteský, jenž zužitkoval přesilovou hru po vyhození puku Galvinše. Nakonec ale Třinec urval bod navíc, v nastavení rozhodl Ondřej Kovařčík.

Prodloužení nabídlo i střetnutí mezi Mladou Boleslaví a Spartou. Na gól Jana Buchteleho odpověděl z přesilovky Klepiš, v prodloužení poté Spartě vybojoval extra bod navíc Andrej Kudrna.

• Marek Schwarz bezchybným výkonem pomohl Liberci k domácí výhře nad Olomoucí v poměru 2:0, druhé čisté konto v rámci 8. kola vychytal dvacetiletý Daniel Huf.

Ten v brance Zlína nahradil Marka Čiliaka, který proti svému Brnu mezi tři tyče nenastoupil. Ačkoliv Kometa byla doma střelecky aktivnější, v koncovce a v obraně naprosto vyhořelo. Tři body včetně dvou branek zaznamenal Antonín Honejsek, dvakrát překonal defenzivu vicemistra i Jakub Šlahař.

Gulaš přidal další body, Jágrův gól nestačil

V boji o čtvrtou pozici Plzeň porazila Vítkovice 4:1, další dva body zaznamenal nejproduktivnější hráč české ligy Milan Gulaš.

Další gól přidal Jaromír Jágr, k tomu zapsal i první asistenci v nové sezóně. Body ale zůstávají v Pardubicích, které zvítězily 3:2.

Nejofenzivnější duel se hrál v Litvínově. Potřetí v řadě zůstal Mountfield bez bodu, a to i přesto, že nasázel soupeři pět branek. Tomáš Vincour překonal gólmana Honzíka hned dvakrát, za domácí ale řádil útok ve složení Kašpar – Hübl – Lukeš, jenž zaznamenal šest kanadských bodů.