Jágr nastartoval obrat, Třinec vynuloval Hradec

Hradec Králové střelecky rozdrtil Třinec, Oceláři ale na svém ledě zvítězili 4:0. Druhou trefu v Tipsport extralize zaznamenal Jaromír Jágr, jeho gól navíc nastartoval obrat.

Mountfield gól nedal, Vítkovicím pomohli obránci

Plzeň hrála s Mladou Boleslaví dlouho bez branek. Čekání na gól až ve 35. minutě ukončil Milan Gulaš. Jenže už za čtyřiadvacet vteřin bylo srovnáno a ve třetí části už poté dominovali hosté.

Útočník Pavol Skalický vstřelil dvě branky a Bruslaři uspěli v Plzni poměrem 1:4. Neuvěřitelnou střeleckou převahu měli na třineckém ledě hráči Mountfieldu.

Třinec během úvodních dvou třetin vyslal jen osm střel mezi tři tyče, nakonec v utkání třináct. To Hradec pálil šestatřicetkrát, branka mu ale souzena nebyla. Třinec i díky první trefě Andreje Nestrašila v Tipsport extralize zvítězil vysoko 4:0.

• Na ledě Pardubic díky vynikající prostřední části uspěly Vítkovice. Skóre v oslabení otevřel Schleiss, po vyrovnání se trefili obránci Kvasnička a Šidlík a Vítkovice už náskok nepustily.

Jágr nastartoval obrat, Irgl neproměnil trestné střílení

Největší přestřelka se odehrála v Liberci, kam dorazil Zlín. Ten po první části prohrával už o tři branky a Bílí Tygři už body neodevzdali. Největší hvězdou se stal autor dvou branek a jedné asistence Rostislav Marosz a Liberec zvítězil 6:4.

Do Kladna přijela Olomouc a když v úvodu druhé části zvyšoval Zbyněk Irgl na rozdíl tří gólů, nikdo neočekával, že nakonec bude slavit Kladno. Obrat parádní ranou nastartoval Jaromír Jágr, hvězdou utkání se poté stal Ladislav Zikmund, jenž nejprve srovnal a v prodloužení rozhodl.

Body přitom mohla brát Mora, v polovině třetí třetiny ale trestné střílení neproměnil již zmíněný Zbyněk Irgl.