Hráčům Lva Praha skončilo soustředění, myslí na závěr sezóny

Suchá příprava v Dubaji a dva přípravné zápas ve Švýcarsku. To byla náplň olympijské přestávky Lva Praha. Nyní jsou hráči již v Praze a o své dojmy z přípravy a přátelských zápasů se podělili. Pochvalují si, že se jim povedlo v obou zápasech zvítězit a správně si odpočinout před nejtěžšími zápasy.

Odreagování přišlo k duhu

Přípravu ve Švýcarsku si pochvaloval také zadák Ryan O’Byrne. Svými slovy vyzdvihl kvalitu Švýcarské nejvyšší soutěže (NLA) a ocenil, že se týmu podařilo v přípravných zápasech soupeře přehrát. „Byla to velmi dobrá příprava na poslední čtyři domácí zápasy a play-off,“ dodal. Dle jeho slov se hráči v zemi helvetského kříže výborně odreagovali a odpočinuli si: „Je to opravdu krásná země. Jen tak se procházet městem nebo vyplout na lodi po jezeře, to bylo přesně to, co jsme potřebovali během olympijské pauzy. Navíc jsme tady zase trochu víc utužili partu, což bude klíčové vzhledem k závěru sezony.

Lev přehrál Bern i Ambri-Piottu

V přípravných zápasech Lev změřil síly nejprve s Bernem, který přehráli jednoznačně 5:1. V tomto zápase byli Pražané celou dobu lepší, nastoupili do utkání rychle a rozhodli v podstatě během první třetiny. To s Ambri-Piottou se zapotili více. Po první třetině prohrávali se švýcarským celkem 0:2. „Ne, že bychom nestíhali, ale nehráli jsme úplně tak, jak bychom si představovali. V prostřední části jsme začali lépe bruslit a čtyřmi brankami otočili vývoj skóre ve svůj prospěch,“ vystihl obrat v zápase forward Michal Řepík.

Důležité závěr základní části a play-off

Lev Praha je v západní konferenci čtvrtý se stejným bodovým ziskem jako třetí Donbass Doněck, ale nejbližší pronásledovatelé nejsou daleko. V případě nevydařených zápasů by se mohlo stát, že se Pražané propadnou až na sedmou příčku. „Po dlouhé přestávce jsme se dostali do tempa a teď nás čeká klíčová fáze základní části, kterou musíme zvládnout na výbornou,“ shodují se Michal Řepík a Ryan O’Byrne. Vedení Lva doufá, že se týmu podaří poskočit ještě o příčku výš a zvládne play-off se ctí.