Hattrick Růžičky zajistil Česku výhru nad Finskem

Útočník Třinec Martin Růžička vstřelil čistý hattrick a Česko díky jeho příspěvku porazilo Finsko 3:2 po prodloužení.

Skvělá třetí třetina a hattrick Růžičky

Lépe začala finská reprezentace a v šesté minutě otevřela skóre, po parádní stahovačce se prosadil Sakari Manninen. Necelou minutu před koncem první třetiny poté v přesilové hře nadvakrát propasíroval puk za Dominika Furcha Joonas Kemppainen a Finsko vedlo po první třetině 0:2.

I druhá část z většiny patřila Finům, Furch ale další branku neinkasoval. Češi si vypracovali tlak až v závěru, ale branku nakonec diváci ve druhé třetině neviděli.

Nakonec ale Češi duel dokázali otočit. V 53. minutě proměnil přesilovou hru Martin Růžička, kterého parádní zadovkou našel Nestrašil. O minutu a půl už bylo srovnáno, Růžičku tentokrát přesným pasem nalezl Mertl.

• Domácí celek mohl zvítězit i v normální hrací době, proti Holíkovi ovšem parádně zakročil Koskinen a finský gólman skvěle zasáhl i proti nájezdu Kubalíka.

Výhru si tak Češi zajistili až v prodloužení, Němec našel v mezikruží dobře postaveného Růžičku a ten zkompletoval hattrick. Česko tak po skvělém závěru porazilo Finsko 3:2 po prodloužení.

Kanada musela proti Koreji otáčet

Ve druhém utkání turnaje Euro Hockey Tour Kanada porazil Jižní Koreu 4:2. Duel ovšem musela otáčet, po první třetině senzačně prohrávala 1:2.

Roli favorita potvrdila ve druhé části, kdy se během necelých dvou minut trefili Gragnani a Wolski a Jižní Korea už na průběh utkání odpovědět nedokázala.