Godla vychytal Kladnu první výhru, Vítkovice poprvé bez bodu

Kladno slaví po návratu do Tipsport extraligy první výhru. Výrazně k ní přispěl slovenský gólman Denis Godla. To Vítkovice poprvé v sezóně nebodovaly, doma podlehly brněnské Kometě.

Godla hrdinou Kladna

Liberec potvrdil pozici nejofenzivnějšího týmu Tipsport extraligy. Litvínov na jeho ledě porazil pěti góly. Znovu zářil Michal Bulíř, autor dvou branek. Třemi body poté k výhře přispěl Tomáš Filippi.

Třinec v Mladé Boleslavi vedl už po minutě díky již šesté trefě Martinka, nakonec si ale favorit neodváží ani bod. Hrdinou utkání se stal teprve jednadvacetiletý útočník Ondřej Najman, jenž vstřelil své první dva letošní góly.

Poprvé v sezóně vyšly naprázdno Vítkovice. První velkou možnost proti Kometě přitom domácí měli, Šimon Stránský ovšem neproměnil trestné střílení. V první třetině tak dvakrát udeřili hosté, o obě trefy se postaral Martin Zaťovič. Ten poté ve třetí části nahrál na branku Jakubu Orsavovi a podtrhl tak svůj výborný večer.

• První vítězství naopak slaví Kladno, v 53. minutě o tom rozhodla trefa Davida Stacha. Největší hvězdou se ovšem stal slovenský gólman Denis Godla. Ten chytal v Tipsport extralize svůj první zápas v životě a z jednatřiceti střel zlikvidoval rovnou třicítku.

Olomouc znovu spoléhala na ostravské borce

Podruhé v řadě padla Sparta, dvěma góly se o to zasloužil hradecký Radek Smoleňák. Ten v nové sezóně v pěti zápasech zapsal osm bodů za čtyři góly a stejný počet asistencí.

Po krachu v Třinci zabrala Olomouc a znovu může děkovat svým „vítkovickým“ hráčům. O všechny trefy se totiž postarali bývalí hráči Vítkovic. Skóre otevřel Petr Strapáč, vítězný gól obstaral Zbyněk Irgl a do prázdné brány uzavřel účet utkání Petr Kolouch. Olomouc zdolala Pardubice 3:1 a poskočila na třetí místo tabulky.

5. kolo Tipsport extraligy se dohrává dnes, od patnácti hodin přivítají Karlovy Vary Plzeň.