Dynamo rozebralo Omsk, nastřílelo mu sedm branek

HK Dynamo rozdrtilo Omsk v poměru 7:3. Moskevský klub si tak upevnil své čtvrté místo v Západní konferenci. Výhru řídil obránce Mat Robinson, autor čtyř bodů.

Skvělé představení Robinsona

Původně pět, nakonec čtyři. Tolik bodů zaznamenal obránce Mat Robinson, který své galapředstavení načal již v první třetině. Do vedení ale mohli jít domácí, Sobotka našel volného Perežogina, který ale nedokázal trefit prázdnou branku.

Poté již udeřili hosté, Žerděv vysunul Mosaljova, ten před brankou našel Robinsona a Dynamo šlo do vedení. Moskva byla jasně lepší, další branku ale vstřelila až po půlhodině hry a načala tak úžasnou desetiminutovku.

K odraženému kotouči se dostal Maxim Pestuško a zakončil přesně. Za necelou půlminutu se po skvělé kombinaci hostujícího celku prosadil Alexej Cvetkov. Za dalších třicet vteřin snížil Pervušin, poté ale znovu skórovali hosté.

Famózních deset branek

Akci 3 na 1 zakončil Nikolaj Žerděv, ale už za dvě minuty lovil puk ze sítě i Šaryčenkov. Paršin nádherně přihrál Popovovi a hostující gólman nemá šanci.

Třetí třetina poté nabídla čtyři branky a celkem tak bylo k vidění skvělých 10 branek. V 50. minutě propálil Rejzvicha Kaspars Daugavinš, stejný hráč se trefil o pět minut později. Na 3:6 snížil Gustafsson, ale poslední slovo měli hosté. V závěrečné power-play trefil odkrytou síť Mat Robinson a zakončil tak svůj hvězdný den. Dynamo porazilo Omsk s přehledem 7:3 a stvrdilo svou čtvrtou pozici v Západní konferenci.

Avangard Omsk – HK Dynamo Moskva 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 32. Pervušin, 38. Popov (Paršin), 56. Gustafsson (Paršin, Popov) – 9. Robinson (Mosaljov, Žerděv), 31. Pestuško (Daugavins), 31. Cvetkov (Robinson, Karpov), 36. Žerděv (Robinson, Těreščenko), 50. Daugavins (Volkov), 55. Daugavins, 60. Robinson