Dva hrací dny předkola play-off 1. ligy jsou minulostí

Tak trochu v zákrytu za reprezentačními zápasy probíhá předkolo play-off 1. ligy. Mimo elitní šestku zůstaly Litoměřice a Kadaň, naopak proklouznout do předkola se povedlo Benátkám nad Jizerou a Ústí nad Labem. Paradoxně na půdě favoritů se vcelku dařilo hostům. Benátky vyloupily stánek Litoměřic hned dvakrát, Ústí nad Labem si z Kadaně dovezlo jednu výhru. Žádný z výsledků se ale nerodil lehce, všechna utkání byla maximálně vyrovnaná.

Benátky vedou už 2:0 na zápasy

O úplně první překvapení letošního prvoligového play-off se postaraly Benátky nad Jizerou. Hosté se na ledě Litoměřic dostali do vedení na samém konci první třetiny zásluhou Jonáka. Gól do šatny domácí možná poznamenal, ale ne dost a to, aby nemohli vyrovnat. Stav 1:1 svítil na světelné tabuli od 36. minuty. Vlna euforie projela hostující střídačkou v 56. minutě, kdy se nečekaně prosadil Říha a zajistil Benátkám první výhru.

Druhé utkání bylo ještě vyrovnanější. Po vedoucí brance domácího Švagrovského přišlo rychlé vyrovnání z hole Skalického. Hosté domácím pořádně zavařili na konci druhé periody. Jonák poslal Benátky do vedení 2:1 a domácí měli co dotahovat. Tentokrát se to povedlo zásluhou Doležala v 58. minutě, ale co čert nechtěl. V prodloužení se v 63. minutě prosadil Skořepa a přiřknul druhý bod znovu hostům. Litoměřice tak nemají ze dvou domácích utkání ani bod.

Kadaň se po prohře dokázala otřepat

O něco lépe se mohou cítit hokejisté Kadaně, přestože první utkání také prohráli. Pouze jeden jediný gól rozhodl v prvním utkání o tom, že výhru připíšou hosté z Ústí nad Labem. Gól padl v 30. minutě a vsítil ho Kloz. Domácí se za celé utkání nedokázali prosadit.

• V dalším zápase to bylo o poznání lepší. V osmnácté minutě otevřel skóre utkání domácí Novák. Ve 46. minutě jej navíc napodobil Tejnor a už, už, to začínalo vypadat, že si Kadaň připíše první výhru v play-off. Během dvou minut ale stihli vyrovnat Holmek s Roubíkem. Tentokrát se však štěstí přiklonilo na stranu domácích. O výhře Kadaně rozhodl v 53. minutě Havel.