Chomutov i Třebíč potvrdily roli favorita. Motor nestačil na Benátky

V prvních zápasech play-off potvrdily roli favorita týmy Chomutova i Třebíče. Zatímco Piráti zvítězili v derby s Ústí nad Labem 4:1, tak Třebíč si hravě poradila s Havířovem, kterému nastřílela osm branek.

Ústí vzdorovalo dvě třetiny. V závěrečné části již Chomutovu nestačilo

Ústečtí lvi přitom dlouho drželi velice nadějný výsledek a chvíli dokonce i vedli. Úvodní branku duelu totiž vstřelil ve 27. minutě zápasu Poulíček, který se prosadil v přesilové hře. Nicméně Chomutov o dvě minuty později vyrovnal a následně již hostující tým do vedení nepustil.

Naopak, sám přidal další branky a poté, co třetí třetinu vyhrál s přehledem 3:0, si připsal zasloužené první vítězství ve čtvrtfinálové sérii.

Třebíč si hravě poradila s Havířovem

Zatímco v Ústí byl po výsledkové stránce k vidění dlouhou dobu vyrovnaný hokej, tak Třebíč si chtěla zbytečné komplikace ušetřit, což se jí také plnohodnotně povedlo. Již v polovině zápasu totiž vedla nad Havířovem 5:0 a nikdo nepochyboval o tom, kdo v této čtvrtfinálové sérii získá první bod.

• Nejvíce vidět byl v tomto duelu Erat, který skóroval hned čtyřikrát. Střelecky se dařilo také Raškovi, jenž si připsal dva gólové zásahy.

Benátky získaly na jihu Čech cenný bod

Vstup do čtvrtfinále se naopak nepovedl druhému týmu po základní části. Motor nestačil na domácím ledě na Benátky, kterým podlehl 1:4. Jedinou branku domácích hokejistů vstřelil tradičně Tomáš Nouza, kterému nemohl asistovat nikdo jiný, než Josef Straka a Ján Mucha.

Tento gól sice poslal Jihočechy do vedení, ovšem zejména třetí třetina patřila Benátkám. Ještě dvě a půl minuty před koncem byl stav 1:1, nicméně následně přišly tři rychlé branky do budějovické sítě a o výsledku utkání bylo rozhodnuto.

Dva góly přitom padly do prázdné branky a v oslabení, když se Motor pokoušel hrát ke konci zápasu power-play.