Chabarovsk a Vladivostok si vyšlápli na favority, Medveščak znovu prohrál

Jak už jsme si mnozí zvykli z minulých sezón, zápasy ruské KHL se velmi rychle rozprostřely do takřka všech dnů v měsíci. Rozlosování je velmi individuální a zachytit tabulku tak, aby měli všichni účastníci odehraný stejný počet zápas, je takřka nemožné. Platí to i teď, na začátku sezóny. Někdo už má za sebou osm utkání, jiný teprve čtyři. Nezbývá nám tedy nic jiného, než hodnotit jednotlivé zápasy. Včera se jich odehrálo pět.

Omsk venku neuspěl, Vladivostok obral Astanu

Amur Chabarovsk hostil již v dopoledních hodinách SEČ silný Omsk v čele s Vladimírem Sobotkou. Omsku se letos zatím daří a hlídá si čelní pozice. Ani Chabarovsk na tom není špatně a už dokázal uhrát několik zajímavých výsledků. A potrápil i favorita z Omsku. První třetina byla naprosto jednostrannou záležitostí. Omsk tlačil a domácí obrana hořela jak papír. Navzdory tomu se jí dařilo držet nerozhodný stav. Ve druhé části Amur vyrovnal hru a ve 40. minutě dokonce dokázal skórovat. Domácí se dostali na koně. Vyrovnání přišlo v 52. minutě, když přesilovku využil Sergej Širokov. Rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byl lepší Amur.

Gólově bohatší duel byl k vidění mezi Vladivostokem a Astanou. Také v tomto utkání favorit selhal, ale na rozdíl od Omsku se dostal do vedení. Na 1:0 pro Astanu dával Dawes. Ve druhé třetině se ale Admiral nadechl k velkému obratu. Nejprve srovnal Lisin a vzápětí poslal domácí do vedení Gynge. Především ve třetí třetině začali hosté z Astany tlačit na pilu. Tím se ale otevíraly prostory na protiútoky, čehož ve 49. minutě využil Gorošanskij a v 55. znovu Gynge. Dawes svým druhým gólem v 60. minutě jen snižoval.

Čerepovec dokázal otočit zápas, Záhřeb znovu pohrál

Zajímavý byl souboj Atlantu s Ondřejem Němcem v sestavě proti Torpedu Nižný Novgorod. Prakticky z první vážné situace se v 15. minutě prosadili domácí, trefil se Engqvist. To vzalo hostům vítr z plachet a ti se přestali dostávat do šancí. To pokračovali i na začátku druhé třetiny, ve které se svým druhým gólem blýskl znovu Engqvist. Ani to nedokázalo hosty probrat k lepšímu výkonu. Navíc po vyloučení znovu inkasovali. Jedinou branku Torpeda vstřelil až v 53. minutě Wolski.

Dinamo Minsk prožívá letos zatím podařenou sezónu a tentokrát se postavilo proti Čerepovci. Souboj dvou týmů, které se na sezónu připravovaly v České republice, gólově odstartoval až ve druhé třetině Szczechura, který prostřelil Jakuba Štěpánka v brance Čerepovce. Po zbytek třetiny padly ještě tři branky. Minsk zvýšil na 2:0, ale hosté dokázali náskok stáhnout na rozdíl jedné branky. Jenže v samotném závěru třetiny odskočil Minsk znovu do dvoubrankového vedení. Domácí ale vybuchli ve třetí třetině a nechali hosty srovnat stav. Nájezdy pak rozhodly o výhře Čerepovce.

Složité to má na začátku sezóny Medveščak Záhřeb. Chorvatský klub se zatím trápí a nedokázal se prosadit ani na domácí půdě proti CSKA Moskva. Hosté se dostali do vedení už v 1. minutě, když se trefil Prochorkin. A sotva domácí srovnali, soupeř znovu odskočil. Zvýšená snaha domácích se projevila ve 24. minutě – znovu srovnáno. Další gól utkání jsme viděli až v závěru třetí třetiny, když se po individuální akci prosadil Muršak. Domácí už nestihli reagovat a prohráli 2:3.

Výsledky KHL z 18. 9. 2014

Amur Chabarovsk – Avangard Omsk 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 40. Safronov, 65. Lugin – 52. Širokov (Popov)

Admiral Vladivostok – Barys Astana 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Lisin (Zubov, Pyett), 35. Gynge (Bergfors), 49. Gorošanskij (Gynge, Bergfors), 55. Gynge (Gorošanskij) – 15. Dawes (Boyd), 60. Dawes (Boyd)

Atlant Moskevská oblast – Torpedo Nižnij Novgorod 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Engqvist (Černov), 25. Engqvist (Dyblenko, Malevič), 49. Jašin (Gilroy, Rukavišnikov) – 53. Wolski (Drugov, Hietanen)

HC Dinamo Minsk – Severstal Čerepovec 3:4 (0:0, 3:1, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Szczechura (Kaljužnyj, Cheechoo), 34. Linglet (Cheechoo, Bailen), 40. Ellison (Cheechoo, Linglet) – 35. Černov (Kagarlickij, Mons), 44. Stoljarov (Buchněvič), 58. Urbom (Buchněvič)

Medveščak Záhřeb – CSKA Moskva 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Pelletier (St.Martin), 24. Bjorkstrand (Carle) – 1. Prochorkin (Kiselevič, Muršak), 15. Costa (Zajcev), 55. Muršak (Kiselevič)