Česká dvacítka po debaklu od USA končí

Čtvrtfinále znamená konečnou. Česká juniorská reprezentace inkasovala od USA sedm branek a se světovým šampionátem se loučí.

Těžší skupina A

Ačkoli z každé skupiny postoupily do semifinále dva týmy, čtvrtfinále nám jasně ukázalo, že skupina A byla daleko těžší. Dánsko trápilo Rusko a Kanada prohrála s Finskem 5:6.

Další dva čtvrtfinálové boje ale byly zcela jasné. Švédsko nadělilo Slovákům „kanára“, Spojené státy americké přidaly ještě o jednu branku více české reprezentaci. A tak se sen o medaili z juniorského šampionátu rozplynul, americká hra byla minimálně o třídu lepší.

Hotovo po první třetině

Už v 6. minutě Boeser našel Schmaltze a ten nedal Vaněčkovi šanci. Američané nás přehrávali opravdu ve všem a v 16. minutě udeřili podruhé, po závaru před brankou dorazil puk do odkryté sítě Dvorak. Můžeme tak říci, že již po první třetině bylo rozhodnuto.

• Ve druhé části přišly branky tři. Dvě branky vsítil Auston Matthews, v té chvíli už byl v brankovišti Aleš Stezka, který Vaněčka nahradil po první třetině.

Matthews hned na začátku poslední třetiny přidal třetí branku a završil hattrick. Poslední slovo měl Alex Debrincat, ani u této rány neměl Stezka nárok. USA nám jasně ukázalo, že český hokej byl na tomto šampionátu o úroveň níž. Experti jsou si téměř jistí, že se ve finále střetne Švédsko a právě USA.

Ještě doplňme, že v semifinále si domácí Finsko zahraje ve skandinávském derby se Švédskem. Úlohu favorita poté bude potvrzovat USA v utkání s Ruskem. To je jediný tým, který má stále šanci obhájit svou medaili. Kanada totiž titul neobhájí a mimo hru je i v minulém roce bronzové Slovensko.

USA – Česká republika 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Schmaltz (Boeser), 16. Dvorak (Carlo, Milano), 25. Matthews (Borgen), 30. Matthews (Schmaltz, Werenski), 39. Eansor, 41. Matthews, 52. Debrincat (Donato, Macinnis)