Češi za sebou mají první úspěšný test na MS 2019. Porazili 3:1 Rakousko

Český hokejový výběr pod vedením trenéra Miloše Říhy má za sebou první úspěšný test na MS 2019. Branky Davida Tomáška, Lukáše Kloka a nováčka Tomáše Fořta ve středu 10. dubna porazily ve Znojmě v rámci Euro Hockey Challenge sousedy z Rakouska.

Dominance od 1. minuty

Český výběr šel do vedení už v čase 3:09, kdy rakouského brankáře v přesilové hře překonal David Tomášek. Úvodní branka domácí výběr neuspala, ba naopak. Češi stupňovali svůj tlak a byli po právu odměněni těsně před polovinou 1. třetiny. Světelná tabule zrovna ukazovala čas 09:57, když na 2:0 zvýšil Lukáš Klok, který si tak ve svém devátém startu za seniorský národní tým konečně připsal premiérový zásah.

„Suché“ prostřední dějství

Domácí hokejisté na ledě dominovali i po čas 2. třetiny, kdy mohli skóre vylepšit Zohorna, Pavlík či Beránek, ale marně. V prostředním dějství k nelibosti 4250 přítomných diváků branka nepadla.

Hofer úspěšný test na MS 2019 Čechům nepokazil

Třetí a zároveň poslední příležitost zakřičet si „Góóóól!“ dostali příznivci tuzemských barev až v čase 52:42, kdy na 3:0 ve prospěch Říhova výběru navýšil debutant v národním dresu Tomáš Fořt. V tu dobu bylo již na 95 % vzhledem k průběhu zápasu a výkonu hostů jasné, že se Rakušané na obrat či dramatizaci nezmůžou. Jen kosmeticky korigoval jednoznačné skóre na konečných 3:1 necelé 2,5 minuty před koncem Hofer.

• Znojemská Nevoga aréna tak viděla první úspěšný start na MS 2019, které na Slovensku startuje za necelý měsíc – již 10. května!

Sestavy

Domácí: Langhamer (Bartošák) – Kolář (C), Kundrátek, Jordán, Pavlík F., Krejčík, Mozík, Dvořák, Klok – Sekáč, Zohorna R., Řepík (A) – Červený, Fořt, Tomášek – Zdráhal, Mertl, Stránský – Beránek, Zohorna T. (A), Pavlík R.

Hosté: Kickert (Müller) – Maier, Lindner, Schlacher (A), Wolf, Vallant, Payr, Matzka, Stefler, Kernberger – Ulmer, Häussler, Ganahl (C) – Hofer (A), Haudum, Zwerger – Wachter, Gaffal, Macierzynski – Pöschmann, Maxa, Antonitsch.

Góly: Domácí: 03:09 Tomášek, 09:57 Klok, 52:42 Fořt; Hosté: 57:41 Hofer