Češi skolili Švédy, Slováci senzačně vyřídili Američany

První den na světovém šampionátu nabídl ihned velký šok v podobě výhry Slováků nad USA. Ze tří bodů do tabulky se radují i Češi, Rusové a reprezentace Finska.

Rusové se šetřili, oslabená Kanada prohrála

Největší favorité na zisk mistrovského titulu, tedy Rusové, si hladce poradili s Norskem a zvítězili 5:2. Hlavní hvězdou utkání se stal tříbodový Nikita Kučerov, to druhý útok ve složení Kaprizov-Kuzněcov-Ovečkin zůstal bez jediného bodu.

V závěru sborná usnula na vavřínech a Norsku se podařilo vstřelit dvě čestné branky. Odpoledne nicméně větší pozornost poutal duel mezi Kanadou a Finskem. Oslabená Kanada, jenž postrádala Johna Tavarese, se zmohla na jediný gól.

Slovensko šokovalo USA, slaví i Češi

To Finové i díky dvěma zásahům mladičkého Kakka vsítili branky tři a po zásluze slaví výhru 3:1. Večer poté uspěla česká reprezentace, jenž v nejhezčím utkání dne přehrála Švédy 5:2. Češi vstoupili do utkání skvěle a první třetina nabídla skvostnou ofenzivní podívanou.

Díky brance Vrány šli Češi do vedení, během čtyř minut druhé části ale už prohrávali. Po skvělé přihrávce Kováře nicméně Kubalík do přestávky srovnal a ve třetí části se náš výběr třikrát prosadil. Vše korunoval brankou do prázdné švédské svatyně Jan Kovář.

Na úvod poté senzačně uspěla i domácí reprezentace. Spojené státy americké nepředvedly špatný výkon, proti byli ale skvělí Slováci. Ti díky bojovnému výkonu a skvělé defenzivě i ofenzivě zaslouženě zvítězili 4:1 a mají překvapivé tři body do tabulky A.

Rusko – Norsko 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Dadonov (Malkin, Kučerov), 15. Anisimov (M. Grigorenko, Orlov), 29. Kučerov (Sergačov), 30. Dadonov (Malkin, Gusev), 42. Gusev (Kučerov, Chafizullin) – 57. Valkvae Olsen (Reichenberg), 58. Holös (Martinsen).

Finsko – Kanada 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kakko (Rajala, Ilomäki), 43. Ilomäki (Rajala, M. Lehtonen), 60. Kakko – 9. Marchessault (Mark Stone, S. Theodore).

Slovensko – USA 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Sukeľ (Studenič), 22. Černák (Sekera), 25. Tatar (Pánik), 56. Krištof (Marinčin) – 13. DeBrincat (P. Kane, Eichel)

Česko – Švédsko 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Vrána (D. Kubalík), 37. D. Kubalík (Jan Kovář), 41. Frolík (Simon, J. Voráček), 56. J. Vrána (Hronek), 60. Jan Kovář (J. Voráček) – 21. Hörnqvist (W. Nylander, E. Pettersson), 24. Lindblom (E. Gustafsson, Bratt)