Čechům se v play-off KHL zatím daří

Kontinentální hokejová liga již má za sebou úvodní zápasy play-off. V těch se bodově dokázali prosadit i někteří hokejisté české národnosti. Konkrétně je řečeno o Janu Kovářovi a Romanu Červenkovi. Úvodní zápasy se však vydařily například také Alexandru Salákovi, který zaznamenal v play-off jedno čisté konto.

Kovář výrazně pomohl k výhře Magnitogorsku

První odehraný zápas má za sebou série mezi Magnitogorskem a Vladivostokem. Do toho vstupoval jako jednoznačný favorit vítěz východní konference Magnitogorsk, který však měl ze začátku problémy a dokonce i prohrával. Následně však vyrovnání zajistil Kovář, který se následně prosadil ještě jednou. Jeho dva góly poté doplnil Zaripov, právě jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Všechny branky v tomto zápase padaly pouze v úvodní třetině a Magnitogorsk tak nakonec vyhrál 3:1.

Starší z bratrů Kovářů Jakub má naopak za sebou neúspěšný duel s Astanou, ve kterém jeho Jekatěrinburg prohrál 2:3 po prodloužení. Kovář poté dokázal pochytat 28 střel z 30.

Červenka získal již tři body

To Petrohrad, za který nastupují Roman Červenka a Alexandr Salák, již odehrál dva osmifinálové zápasy a v obou dokázal proti CSKA Moskva zvítězit. Na těchto úspěších se podíleli právě i čeští legionáři Červenka se Salákem. První jmenovaný se sice dokázal bodově prosadit až ve druhém zápase, ale v tom si připsal hned 3 kanadské body, za 2 asistence a jeden gól.

• Alexandr Salák poté dokázal v tomto dvojzápase pochytat celkem 73 střeleckých pokusů hráčů CSKA a inkasoval pouze jedenkrát. Kromě vynikající úspěšnosti tak má již ve statistikách zapsáno také jedno čisté konto z pobíhajících bojů play-off.

Lev potvrzuje roli favorita

Samozřejmě se v play-off prosadili i ti čeští hráči, kteří hájí barvy pražského Lva. Ten zatím prokazuje roli favorita a proti Záhřebu vede již 2:0 na zápasy. Nejproduktivnějšími českými hokejisty v tomto týmu v zápasech play-off jsou poté Sekáč s Novotným. První jmenovaný si připsal již tři asistence, Novotný má zase na kontě dva góly.