Bude Vůjtkovi v osmifinále chybět Miro Šatan?

V roce 2012 se Vladimír Vůjtek ujal kormidla slovenské reprezentace a začaly se dít věci. Podceňované mužstvo dotáhl senzačně ke stříbrné medaili, v semifinále si navíc poradil s Českou republikou po výsledku 3:1.

Tehdy rozhodl okamžik ze začátku třetí třetiny, kdy v oslabení Handzuš vypíchl přihrávku Plekance a poslal do samostatného úniku Miroslava Šatana. Ten si s blafákem poradil elegantně a Kovář neměl šanci. Pro Šatana to byla druhá branka v utkání, třetí pak přidal mladík Hudáček. Ani jeden z těchto hráčů ale na ledě v úterý večer nebude.

A tak se nám du úst přímo vkrádá jedna otázka: Bude Vůjtkovi chybět Miroslav Šatan? Už po prvním utkání s Amerikou lidé na sociálních sítích měli potřebu dlouze vypisovat, jak byla obrovská chyba nevzít hráče takového formátu. Vůjtek byl pod palbou kritiky a druhé utkání to tedy vůbec nezměnilo. A ani ve třetím duelu Slováci nevstřelili více jak jednu branku, hráli ale proti Rusku a v obraně to byla vynikající práce v konečném součtu znamenající bodový zisk.

A to by měla být taktika českého kouče na střídačce našich sousedů. Obranné řady jsou sice bez Višňovského nebo Sersena, stále ale je na čem stavět. Zítra se bude spoléhat na Cháru, Mezsároše nebo Sekeru.

Proto tak ani zítra nečekejme nějaké brankové hody. Tedy co se týče slovenské hry. Pokud ovšem Chára a spol. předvedou něco podobného jako ve druhé třetině s USA, budou to hody na české straně. Vraťme se ale k zásadní otázce. Podle mého názoru chybět nebude. Ano, Miro Šatan je velká postava slovenského hokeje, jeden hráč by ale nic nezměnil. Oproti Vancouveru zde chybí několik hvězd, které nahradit nejdou. A co myslíte vy?