Bronz putuje k Američanům, roznesli Švédy

Spojené státy americké získaly na juniorském šampionátu bronzové medaile, když v zápase o třetí místo roznesly Švédsko v poměru 8:3.

Švédové duel zdramatizovali, na chvíli

Až v 10. minutě viděli diváci první velkou šanci, Forsling ale tváří v tvář americkému gólmanovi neuspěl. Naopak na druhé straně Sandström sice vyrazil pokud Dvoraka, ale na dorážku Bjorka nestačil. Za čtyři minuty na to pálil od modré Werenski a Tkachuk puk šikovně tečoval do branky.

Švédové se však nevzdali a ještě do první třetiny dokázali vyrovnat. V 18. minutě Kempe po nádherné individuální akci předložil kotouč Lagessonovi a Neděljkovič byl bez šance.

Vzápětí přišla další fantastická akce Švédů, Forsbacka našel Erikssona a ten ještě před brankou vybídl Grundströma, který měl jednoduchou práci. Po první třetině tak bylo vše otevřené.

Rozhodující druhá třetina

Jenže v 25. minutě už bylo vše jinak. Po trefách Boesera a Donata vlastně Američané rozhodli o svých bronzových medailích. Američany hra bavila, naopak Švédsko naprosto odpadlo. Po úžasných kličkách se navíc podruhé v utkání prosadil Anders Bjork a v akci dvou na jednoho uspěl i Brandon Carlo.

Američané ovšem stále neměli dost a tak ve 44. minutě přišla již sedmá branka, po obrovské chybě švédské obrany se taktéž podruhé v utkání trefil Ryan Donato. V 52. minutě znovu ujeli dva Američané na jednoho Švéda a výsledkem byla osmá branka, kterou zaznamenal Matthew Tkachuk, jenž se v duelu také trefil podruhé.

Švédové následně hráli přesilovku pět na tři, gólově se ale prosadili až minutu před koncem. Zápas svým gólem zakončil Alex Holmström, bronzové medaile ale po zásluze putují do USA.

Švédsko – USA 3:8 (2:2, 0:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Lagesson (Kempe), 19. Grundström (Eriksson, Forsbacka), 59. Holmström – 12. Bjork (Dvorak), 16. Tkachuk (Werenski, Schmaltz), 23. Boeser (Borgen, Tkachuk), 25. Donato (MacInnis, Carlo), 37. Bjork (Milano), 40. Carlo (Schmaltz), 44. Donato, 52. Tkachuk (Schmaltz)