Bouwmeester zkolaboval, duel mezi Anaheimem a St. Louis zůstal nedohrán

Šestatřicetiletý kanadský obránce Jay Bouwmeester během první třetiny utkání mezi Anaheimem Ducks a St. Louis Blues zkolaboval.

Kolaps po dvanácti minutách

Včerejší program základní části NHL nabídl hned jedenáct duelů, jako poslední byl na programu zápas mezi Anaheimem Ducks a St. Louis Blues.

Lépe začali domácí, po necelých šesti minutách skóroval Adam Henrique. Už za necelé dvě minuty srovnal Ivan Barbašev, první třetina se ovšem nakonec nedohrála.

V čase 12:10 totiž na střídačce hostujícího týmu zkolaboval šestatřicetiletý kanadský obránce Jay Bouwmeester. Propukla okamžitá panika, hostující hráči okamžitě začali přivolávat pomoc a nastaly sekundy neuvěřitelného napětí.

Po několika minutách byl Bouwmeester odvezen na nosítkách do útrob stadionu a ihned zamířil do nemocnice. Naštěstí byl při vědomí a v současné chvíli má být plně stabilizován. Podle informací amerických médií prodělal srdeční slabost.

Utkání bylo odloženo

Duel se pochopitelně pozastavil a hráči zamířili do šaten. Po několika dalších minutách oznámil hlasatel, že utkání zůstane nedohráno a dohraje se v náhradním termínu.

Jay Bouwmeester je rodákem z Edmontonu a od minulého roku je členem Triple Gold Clubu. Dvakrát vyhrál mistrovství světa, má zlatou olympijskou medaili a loni se St. Louis Blues slavil zisk Stanley Cupu.

Kromě toho má také dva triumfy ze Světového poháru. V NHL odehrál celkem 1240 utkání a připsal si v nich 424 kanadských bodů za 88 branek a 336 asistencí. Letos dosud nastoupil k šestapadesáti duelům s bilancí 1+8.