Bobrovskij předvedl skvělý výkon a Rusko je ve finále

Sborná díky skvělému výkonu Sergeje Bobrovského porazila USA 4:0 a postupuje do finále, ve kterém se utká s výběrem Kanady.

Parádní zápas, výsledek ale neodpovídá průběhu

Utkání to bylo opravdu skvělé. Od první minuty nahoru dolů. Nakonec se tedy raduje sborná a vysněné finále pro mnohé odborníky je na světě, Kanada opět po šesti letech změří síly s Ruskem. Musíme ale říci, že výsledek rozhodně neodpovídá průběhu.

Duel byl zcela vyrovnaný a rozhodla vlastně jediná chyba. Pro Američany je výsledek krutý a nebudou to mít vůbec jednoduché namotivovat se na utkání o bronz proti České republice.

Odpovědnost na sebe vzal Mozjakin

Od začátku duelu chytali skvěle oba gólmani, tedy Bobrovskij a Hellebuyck. První velkou možnost měli „domácí“, střelu Hendrickse ale Bobrovskij vychytal. Neprosadil se ani Arcobello, na druhé straně zmařil velkou šanci Malkin a nesmíme ani zapomenout na Ovečkina, který svou typickou střelou však Hellebuycka nepřekonal.

• Ve druhé třetině byli nebezpečnější Američané, Arcobello nechal vyniknout Bobrovského a Lee trefil jen beton ruského gólmana. Další skvělý zákrok vytáhl vítěz Vezinovy trofeje proti střele Smithe.

Rozhodla tak až třetí část a 48. minuta. Ve 48. minutě vypálil Nelson, Bobrovskij puk vyrazil a nasměroval ho přímo k Mozjakinovi, který vzal odpovědnost na sebe a krásnou ranou pod břevno vlastně rozhodl toto semifinále.

O tři minuty později se trefil i nejlepší střelec NHL, po chybě Murphyho skóroval Alexander Ovečkin. V oslabení mohl snížit Larkin, Bobrovskij ale chtěl první čisté konto na turnaji. A nakonec se ho dočkal.

Sborná přidala ještě dvě branky, v 56. minutě dorazil pokus Kuljomina Vadim Šipačjov a do prázdné branky v předposlední minutě zamířil přesně Jevgenij Malkin, kterému puk nezištně přihrál Alexander Ovečkin. Rusko po velkém boji porazilo USA 4:0 a postoupilo do finále.

USA – Rusko 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 48. Mozjakin (Bobrovskij), 51. Ovečkin, 56. Šipačjov (Kuljomin, Mozjakin), 59. Malkin (Ovečkin)