Baráž: Odstartoval boj o extraligovou příslušnost. Slaví Olomouc a Slavia

První zápasy letošní baráže o Tipsport extraligu jsou minulostí. Čtveřice týmů složená z Olomouce, Slavie a prvoligových Českých Budějovic s Chomutovem si to rozdá o dvě místa ve startovním poli Tipsport extraligy pro sezónu 2015/16. Lépe tento souboj začaly oba extraligové kluby. Jak Slavia, tak Olomouc mohou slavit výhry, ale výsledky jsou možná až překvapivě těsné. Výhru Olomouce zařídil dvěma góly Knotek, na Slavii žádného vícebodového hráče neregistrujeme.

Olomouc urvala utkání v závěru

Oba extraligové mančafty měly výhodnou startovací pozici. Střetly se s nováčky a ještě na svém ledě. Ale zatímco Slavia většinu utkání vedla, Olomouc se nadřela víc. Domácí Mora na svého soupeře vlétla jako uragán a už po pěti minutách vedla. Z přihrávky Jaroměřského těžil Matai. Další gól se ale Olomouci do první přestávky vstřelit nepodařilo a ve druhé dvacetiminutovce se už hosté prezentovali lepší hrou. Z druhé třetiny uběhly sotva tři minuty a Motor vyrovnal zásluhou Boháče. O dalších pár minut sice Knotek vrátil gólem Olomouci vedení, ale Mora si nerozhodný stav znovu rychle vydupala. Rozuzlení přinesla až poslední dvacetiminutovka. V 53. minutě se prosadil domácí Řípa a o dvě minutky později stvrdil vedení domácích Majeský. Motor najednou musel dohánět dvougólové manko a už to nestihl. Olomouc – České Budějovice 4:2.

Slavia vedla většinu zápasu

Zápas na Slavii byl gólově ještě chudší. Přesto měli sešívaní vývoj utkání celou dobu pevně ve svých rukou. Úvodní branku duelu dokázal vstřelit Štich v sedmnácté minutě. Následovala poměrně dlouhá pasáž bez gólu. Hosté se snažili vyrovnat, ale nemohli si dovolit otevřít zadní vrátka. Jenže v útoku se jim nedařilo uspět. Padesátá třetí minuta přinesla další branku. Vstřelil ji domácí Sklenář, díky čemuž se Slavia utrhla do pohodlného vedení. Hostující Dušek sice dokázal ještě vstřelit kontaktní gól minutu před koncem, ale na vyrovnání to Chomutovu už nestačilo. Slavia porazila Piráty 2:1.