Baráž o ELH: Tabulka se více srovnala, na chvostu je zatím Olomouc

Zatímco se pohledy většiny lidí upínají k vyřazovacím bojům, důležitou fází sezóny prochází také další čtyři týmy. Slavia, Olomouc, Chomutov a České Budějovice bojují o to, aby si mohli v příští sezóně zahrát v české nejvyšší hokejové soutěži. Včera se v rámci baráže odehrála další dva zápasy. Slavia měla možnost odskočit do trháku a výrazně si pomoci na cestě za záchranou, ale nepovedlo se jí to. Naopak Olomouc potřeboval bodovat, aby se dostal na druhou pozici. Jenže ani jemu se to nepovedlo.

Slavia odmítla možnost odskočit ostatním

Slavia zpackala téměř celou letošní sezónu, dobré období zažila jen v úvodních zápasech. V baráži si ale vede dobře. Ze šesti utkání má slušných jedenáct bodů. Včera mohla přidat další, ale po dlouhém boji podlehla Českým Budějovicím. První branku utkání vstřelil už ve čtvrté minutě Straka. Ta hostům zajistila na delší dobu vedení. Jenže domácí krátce před polovinou zápasu srovnali zásluhou Sklenáře a začínalo se znova. Hra začala být opatrná, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Rozhodujícím se stal nakonec gól Kuchejdy z 54. minuty, který dostal sešívané do úzkých. Slavia otevřela obranu a začala se tlačit dopředu. To se jí nevyplatilo, když Nouza zvýšil na konečných 3:1 pro Motor. Slavia prohrála, ale v minitabulce je stále první se ziskem jedenácti bodů. Motoru se tři body náramně hodily, díky tomu se vrátil do boje o postup. Aktuálně je třetí s osmi body na kontě.

Olomouc se propadla na dno

Důležité utkání se odehrálo také na Hané. Oba týmy měly před tímto zápasem sedm bodů a hrálo se o to, kdo s dvojicí klubů na čele tabulky udrží krok. Do zápasu výrazně lépe vstoupili hosté. Domácí sice byli aktivnější, ale Chomutovu tam padaly góly a brzy vedl už 3:0. Pro Olomouc bylo důležité snížení na 1:3 ještě před koncem první třetiny. Druhá část však proběhla bez gólu a tím se Hanákům výrazně zkrátil čas na obrat v zápase. Jenže ani třetí třetinu Olomouc nezvládla a Chomutov se díky tomu mohl radovat z výhry 5:2. Piráti jsou v minitabulce aktuálně druzí se ziskem deseti bodů, Olomouc je čtvrtá a na kontě má o tři body méně.