Astana postoupila, další zástupce východu čekají ještě boje

Západní konference ruské KHL má od té východní lehce odlišné data zápasů, proto i když západ dohrál své čtvrté zápasy včera, východ je absolvoval až dnes. Po čtyřech zápasech máme pouze jediného postupujícího. Tím se stala Astana, která přehrála Jekatěrinburg. V dalších dvojicích sledujeme napínavé boje. Z českých hráčů dnes bodovali Jak Kovář či Tomáš Vincour.

Magnitogorsk dál táhne Jan Kovář

Vladivostoku ve třetím zápase už docela teklo do bot. Stav série byl 2:0 pro Magnitogorsk a Admiral musel začít jednat, pokud si chtěl zachovat slušné naděje. To se také stalo. Domácí Vladivostok přetlačil silný Magnitogorsk 4:3 po prodloužení a náskok soupeře snížil. Dnes to už nevyšlo. Dramatický duel dospěl opět do nastaveného času, ale tentokrát se až ve 117. minutě prosadil hostující Zaripov a vrátil Magnitogorsku dvoubodový náskok. Hostům v obou zápasech pomohl Jan Kovář a získal dohromady 5 bodů (1+4).

Novosibirsk a Kazaň si nic nedarují

Série mezi Novosibirskem a Kazaní je od samého začátku hodně vyrovnaná. To samé platí i po dalších dvou zápasech. V tom prvním si Novosibirsk na domácím ledě pohrál se soupeřem a zvítězil 7:1, ale ve druhém už to bylo o něčem jiném. Kazaň se s Novosibirskem také nepárala a výhrou 3:6 si vzala zpět rovnost v sérii. Za hosty se prosadil také Tomáš Vincour. Dalí zápas uvidíme v Kazani.

Jekatěrungurk ztroskotal na špatné produktivitě

Trocha smůly na holích hráčů Jekatěrinburgu znamenala nejkratší možný konec. Tým, kterému chytá Jakub Kovář, nezvládl ani jedno venkovní utkání a doma potřeboval zabrat. Bohužel první domácí zápas s Astanou prohrál smolně 1:2 gólem v 57. minutě a stejný osud jej potkal i dnes. Tentokrát byl vývoj zápasu poněkud odlišný. Na rozdíl od včerejška se dnes hostům povedlo odskočit na 2:0. Domácí poté bojovali, ale dokázali vstřelit jen jeden gól. Astana slaví výhru i postup.

• Ufa senzačně vyhrála oba venkovní zápasy

Ufu v prvních dvou domácích utkáních trápila špatná produktivita, zato Nizhny Novgorod si hrál to své a získal venku dva cenné body. Hráči východoruské Ufy se s tím však nehodlali smířit a bojovným výkonem přehráli domácí Novgorod 1:2 po prodloužení. To celkově čtvrtý zápas už byl jednoznačnější. Hosté hráli kvalitně a konečně se trefovali. O své výhře rozhodli v posledních minutách a zvítězili 2:4. Stav série tedy srovnali na 2:2.