8. den na MS: Češi si zastříleli, svůj zápas zvládli i Slováci

Česká reprezentace proti Itálii dlouho nepředváděla očekávaný výkon, nakonec ale osmi góly outsidera sestřelila. Vítězství slaví i domácí výběr.

Obránce Bull sestřelil Rakušany

Norové získali na šampionátu první vítězství, díky hattricku obránce Bulla porazili Rakousko 3:5. Norové tak výrazně nakročili k záchraně, to Rakousko je nyní stejně jako Itálie bez bodu.

Po zpackaných dvou duelech zabrali domácí Slováci, i když po skvělém úvodu přišlo další trápení. Po brankách Pánika a Sukela šli Slováci do šaten za stavu 0:2, parádní ranou se poté na začátku druhé třetiny prosadil i Libor Hudáček. Francie nicméně do třetiny snížila na rozdíl jediné branky a znovu bylo o co hrát.

Klid dal domácím hned šestnáct vteřin po startu poslední třetiny Erik Černák, jenž tvrdou ranou překonal Hardyho. Následně se v oslabení trefil Čajkovský a přesilovou hru proměnil Nagy. Tečku za utkáním udělal Rech, body to ale Francii nepřineslo.

Velká Británie sehrála po dobrém utkání s USA další zajímavý zápas. Proti Finsku dokonce v první části udržela nulu a ačkoliv následně Finové ve druhé části třikrát udeřili, Velká Británie se nevzdávala. Dokonce odvolala gólmana, při power-play ale již na 4:0 zvyšoval Kuusela. Definitivní pojistku poté v přesilovce přidal Lehtonen.

Česku pomohla šťastná trefa Gudase

Úspěšná proti outsiderovi byla i česká reprezentace, i když se trápila podobně jako Finové. Účet utkání otevřel Milan Gulaš, jenž na šampionátech odehrál své první utkání v kariéře.

Italové poté několikrát zazlobili a gólman Francouz musel předvést několik dobrých zákroků. Česku poté pomohla šťastná trefa obránce Gudase, jenž napálil puk do branky z poloviny kluziště. Tím se odstartovala česká exhibice.

Postupně se dvakrát trefili Jaškin s Frolíkem a po brance přidali Jan Kovář a Dominik Simon. Nakonec tedy reprezentace nasázela Itálii osm branek a udržela své první čisté konto na turnaji.

Rakousko – Norsko 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 23. P. Schneider (Heinrich, Komarek), 50. Komarek (Pallestrang, P. Schneider), 60. Heinrich (P. Schneider, Zwerger) – 3. Bull (T. Lindström), 37. Johannesen (Valkvae Olsen, Martinsen), 51. Reichenberg (Haga, Holös), 54. Bull (M. Olimb, Reichenberg), 60. Bull (T. Lindström)

Francie – Slovensko 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 33. Manavian (Hecquefeuille, Bertrand), 36. Texier (Chakiachvili, Fleury), 58. Rech (Texier, Dame-Malka) – 14. Pánik (Lantoši, Sekera), 20. Sukel (Fehérváry, Tatar), 26. L. Hudáček (Pánik, Černák), 41. Černák (Pánik, Tatar), 43. Čajkovský (Buc), 46. Nagy (Daňo, Marinčin)

Finsko – Velká Británie 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Rajala (M. Lehtonen, Olkinuora), 26. Ohtamaa (Tyrväinen, Savinainen), 35. Kiviranta (M. Koivisto, Tyrväinen), 58. Kuusela (Savinainen). 60. M. Lehtonen (Jokiharju)

Česko – Itálie 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Gulaš (D. Kubalík), 28. Gudas (Jaškin), 33. Frolík (Moravčík, Simon), 34. Jan Kovář (J. Voráček, Frolík), 35. Jaškin (Chytil, Řepík), 57. Simon (J. Voráček, Frolík), 58. Jaškin (D. Musil, Řepík), 58. Frolík (Kolář)