7. den na MS: Češi otočili duel s Lotyšskem, Kakko znovu řádil

Česká reprezentace překvapivě prohrávala s Lotyšskem už o dvě branky, nakonec ale duel otočila a po zásluze zvítězila 6:3.

Landeskog prožil vítěznou premiéru

Švédové deklasovali i Rakousko, desítku ale na rozdíl od Ruska zatím nevstřelili. Už ve druhé minutě se trefila posila z NHL, Gabriel Landeskog. Ten v průběhu utkání nakonec přidal ještě dvě asistence.

Kanada si v první třetině utkání s Francií hrála, přesto nasázela svému soupeři tři branky. Jenže poté hrát přestala a Francie se vrátila do hry. Když na začátku třetí části snižoval už na 3:2 útočník Rech, k překvapení až tak daleko nebylo.

Během tří minut ale Kanada o své výhře rozhodla. Podruhé v utkání se trefil Mantha a následoval jej Mark Stone, hrdina z posledního střetnutí ve skupině proti Slovensku.

Česko nastartovala dlouhá přesilová hra

Večer nastoupila česká reprezentace proti Lotyšsku a nezačala ideálně. Český celek nabídl Lotyšům v první části vícero přesilových her a Lotyši hned dvě dokázali zužitkovat. Druhá část už ale patřila výhradně Česku.

Po tvrdém faulu Bičevskise na Řepíka hráli Češi pětiminutovou přesilovku, kterou zásluhou Hronka využili alespoň jednou. Následně srovnal Kovář a poté přišla chvíle kapitána Jakuba Voráčka, jenž po přihrávce Simona propasíroval puk za Merzlikinse. Ve druhé části jej překonal ještě Vrána a bylo prakticky po utkání.

Na gól Simona ze 46. minuty ještě hosté reagovali. Při přesilovce odvolali gólmana a po skvělé práci dvou hráčů před brankovištěm se pod víko trefil Darzinš. Další odvolání gólmana ale znamenalo trefu do prázdné svatyně Lotyšů. Druhý gól a čtvrtý bod v utkání zaznamenal Voráček. Česko tak porazilo Lotyšsko vysoko 6:3 a spravilo si chuť po utkání s Ruskem.

Výhru slaví i Finové, opět zásluhou mladičkého Kaapo Kakko. Ten měl původně u svého jména napsané dvě trefy, jeho druhý pokus ale jemně tečoval Pesonen. Finové v utkání prohrávali, i díky své nově objevené hvězdě ale vítězí 3:1.

Švédsko – Rakousko 9:1 (5:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Landeskog (E. Pettersson, E. Lindholm), 3. Krüger (O. Lindblom), 6. W. Nylander (Wennberg, Hörnqvist), 8. A. Larsson (W. Nylander), 15. A. Kempe (Lander, Ekholm), 30. Rasmussen (Krüger), 34. E. Lindholm (Landeskog, E. Pettersson), 43. Ekman-Larsson (Wennberg, Hörnqvist), 46. E. Pettersson (E. Lindholm, Landeskog) – 48. M. Raffl (F. Hofer, Schlacher)

Kanada – Francie 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Mantha (Theodore, Severson), 11. Nurse (Marchessault, Dubois), 17. Cirelli (Couturier, Reinhar), 49. Mantha, 51. Stone (Marchessault) – 37. Fleury (Chakiachvili, Guttig), 43. Rech

Česko – Lotyšsko 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 26. Hronek (Voráček), 32. Jan Kovář (Palát, Zámorský), 38. Voráček (Simon, Hronek), 39. Vrána (Faksa, Gudas), 46. Simon (Voráček, Frolík), 59. Voráček (Frolík, Simon) – 7. Indrašis (Darzinš, Cibulskis), 14. Darzinš (Balcers, Cibulskis), 56. Darzinš (Cibulskis)

Finsko – Dánsko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Kakko (Lehtonen), 35. Manninen (Rajala, Lehtonen), 52. Pesonen (Kakko) – 22. Madsen (Nicklas Jensen, M. Lauridsen)