5. den na MS: Británie inkasovala další debakl, Lotyši vyslali 65 střel

Největší favorité na boje o medaile dnes ve hře nebyli. Přesto se jeden debakl uskutečnil, Dánové devíti góly smetli Velkou Británii.

Eller se čtyřmi body, Poulsen s hattrickem

Dánové smetli Velkou Británii i díky dvěma dlouhým přesilovkám pět na tři. V nich vstřelili hned čtyři branky. Hattrickem se na debaklu podílel Morten Poulsen, čtyři body za gól a tři asistence si připsal Lars Eller.

V brance Itálie fantastický výkon odvedl Andreas Bernard. Lotyši na něj celkově vyslali 64 střel, uspěli ale jen dvakrát. Střela číslo 65 skončila v prázdné italské brance.

Andrighetto hned v prvním utkání po příjezdu skóroval

Na výhru se nadřeli i Němci, Francii nakonec zdolali 4:1. Trefila se i největší hvězda Němců, Leon Draisaitl. Další tři body mají i Švýcaři, kteří o své výhře rozhodli až v poslední třetině.

• Ještě šest minut před koncem bylo Rakousko ve hře o body, definitivní zlom přinesla až branka obránce Josiho. Nakonec se trefil i Sven Andrighetto, jenž z Colorada dorazil na Slovensko teprve předevčírem. Přesilovkovou brankou uzavřel účet utkání na konečných 4:0.

Velká Británie – Dánsko 0:9 (0:3, 0:5, 0:1)
    Branky a nahrávky: 9. J. Jensen (Eller, M. Lauridsen), 10. Bau (Boedker, Regin), 13. Poulsen (Olesen), 22. Bruggisser (Boedker, Madsen), 24. Eller (Jensen Aabo, Regin), 25. Nicklas Jensen (Eller, M. Lauridsen), 31. Nicklas Jensen (Strom, Eller), 36. Poulsen (J. Jensen, Olesen), 52. Poulsen (Jakobsen)

Itálie – Lotyšsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 30. Roberts Bukarts (Rihards Bukarts, Meija), 39. Marenis (Gegeris, Freibergs), 60. Blugers (Balcers, Keninš)

Německo – Francie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 18. Seider (Fauser, Hager), 34. Plachta (Eisenschmid, J. Müller), 38. Draisaitl (Kahun), 60. Holzer – 25. Fleury (T. Bozon, Manavian)

Švýcarsko – Rakousko 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
    Branky a nahrávky: 20. Fiala (Hischier, Praplan), 54. Josi (Loeffel, S. Moser), 59. Kurashev (Hischier), 60. Andrighetto (Diaz, Praplan)