3. den na MS: Rusové znovu nepřesvědčili, Švédsko si zastřílelo stejně jako Kanada

Osm vstřelených a žádná inkasovaná. Švédsko si spravilo chuť proti Itálii a Kanada si nedělala problémy s Velkou Británií. To Rusové znovu nepřesvědčili.

Ovečkin zůstává bez bodu

Američané si po zaváhání se Slovenskem spravili chuť a sedmi góly roznesli Francii. O osudu utkání rozhodl drtivý úvod Spojených států, během tří minuty se dvakrát trefil Alex DeBrincat a jednu trefu přidal útočník Floridy Vatrano.

To Rusové ve skupině B znovu nijak nepřesvědčili. Na úvodní gól proti Rakousku si museli počkat až do 13. minuty, kdy se po fantastické kombinaci prosadil v přesilové hře Dadonov. Ten se znovu trefil dvakrát, poprvé na turnaji skóroval Ivan Tělegin a taktéž Ilja Kovalčuk. Bez bodu naopak dále zůstává Alexander Ovečkin.

De Filippo uváděl Švédy do šílenství

Odpoledne se po dvě třetiny drželi Italové, Švédsku povolili jen dvě branky a gólman De Filippo předváděl heroický výkon. V poslední části ale inkasovali Italové šest branek a po devítce od Švýcarů přišla další potupná porážka. Ve druhé skupině opět uspěli Němci, v důležitém souboji o případné čtvrtfinále porazili Dánsko 2:1.

• Večer si zastřílela Kanada a nechala zapomenout na propadák proti Finsku. Výhru řídil pěti body útočník Detroitu Anthony Mantha. Další vítězství mají Švýcaři, proti Lotyšsku to nicméně byl velký boj. Rozhodl až závěr střetnutí. Lotyši neproměnili tři přesilové hry v řadě a v 57. minutě tak rozhodl Nico Hischier.

USA – Francie 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
    Branky a nahrávky: 5. DeBrincat (J. van Riemsdyk, P. Kane), 6. Vatrano (Eichel, Martinez), 7. DeBrincat, 34. White (Q. Hughes, Martinez), 36. P. Kane (D. Larkin, Fox), 41. Kreider (D. Larkin), 55. White (Vatrano) – 47. Rech (Claireaux, Bertrand)

Rusko – Rakousko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 13. Dadonov (Gusev, Kučerov), 35. Kučerov (Gusev), 35. Tělegin (Kovalčuk), 41. Dadonov (Sergačov, Malkin), 45. Kovalčuk (Orlov, Kuzněcov)

Dánsko – Německo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 51. Bau (Meyer, Larsen) – 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels (Kahun, Mauer)

Itálie – Švédsko 0:8 (0:1, 0:1, 0:6)
    Branky a nahrávky: 3. Lander (Bratt, L. Eriksson), 26. Hörnqvist (E. Pettersson, L. Eriksson), 42. Lindblom (A. Kempe, W. Nylander), 43. Krüger (Rasmussen, M. Kempe), 49. Lander (L. Eriksson), 53. W. Nylander, 56. Lander (E. Lindholm), 59. Hörnqvist (A. Kempe)

Velká Británie – Kanada 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
    Branky a nahrávky: 3. Joseph (Henrique, Nurse), 13. Mantha (McCann, Stecher), 23. Turris (Mantha), 28. Strome (Marchessault, Chabot), 40. Fabbro (Jost, Turris), 41. Turris (Mantha), 47. Couturier (Mantha, Chabot), 51. Mantha (Theodore, Jost)

Lotyšsko – Švýcarsko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
    Branky a nahrávky: 35. Indrašis (Balcers) – 34. Hofmann (Kurashev, Martschini), 57. Hischier (Praplan, Josi), 60. Moser