1. liga: Třebíč doma padla s Chomutovem, Draci a Jestřábi obrali favority

Zatímco v současnosti zuří v plné síle první nedělní extraligová utkání, my se ještě ohlédneme za včerejšími duely 1. ligy. Povinností je zmínil utkání Chomutova v Třebíči, kde padlo deset branek. Podíváme se ale také do Litoměřic. Domácí Stadion přivítal hosty ze Šumperka.       Jako třetí utkání si rozebereme duel mezi Prostějovem a Kladnem. V dalších zápasech Motor rozstřílel Kadaň, Ústí nad Labem s přehledem přehrálo Benátky nad Jizerou, Havlíčkův Brod dokázal sebrat bod Jihlavě a Havířov doma přehrál hosty z Mostu.

Chomutov nadělil Třebíči sedmičku

Utkání mezi Třebíčí a Chomutovem bylo oprávněným šlágrem kola. Domácí bojují o třetí příčku, hosté zase suverénně vévodí tabulce. A dominovali také v tomto zápase. Pro hosty mluvila už velmi povedená první třetina, ve které odskočili domácím o tři góly. Třebíč se poprvé prosadila až ve 30. minutě zásluhou Kuska, ale v tu samou minutu se trefil hostující Květoň a brzy po něm i Skinner, čímž navýšil náskok hostů. Do druhé sirény zaznamenaly týmy ještě po jedné brance na obou stranách. V poslední třetině už bylo v podstatě rozhodnuto a týmy jen upravily konečné skóre na 3:7.

Šumperk vybojoval dva body

Podstatně vyrovnanější utkání se odehrálo v Litoměřicích, kam dojel Šumperk. Hosté jsou na venkovním ledě poloviční, čemuž sice odpovídala předvedená hra, ale ne výsledek. Domácí svého soupeře mačkali v podstatě celé utkání, ale s jedinou výjimkou si vždy vylámali zuby na brankáři Svobodovi. Jednu trefu zaznamenal také Šumperk, a tak musel zápas do prodloužení. V něm se radovali hosté, kteří si tak vezou z Litoměřic dva body.

Kladno v Prostějově ztratilo

Hokejisté Kladna se pomalu ale jistě stěhují tabulkou směrem nahoru, zatímco domácí jsou stále předposlední a jejich náskok na Havlíčkův Brod se stále zmenšuje. Ve včerejším utkání se s tím Jestřábi pokusili něco udělat a obrali Kladno o bod. Prostějov šel do vedení už ve 4. minutě, ale o pár minut později srovnal Horna. Podobné to bylo i ve druhé dvacetiminutovce. Jen s tím rozdílem, že po srovnání Hořavy otočil skóre na stranu Kladna Rudovský. Prostějov dokázal vyrovnat ve 48. minutě, a tak o výhře Kladna rozhodl až gól Hořavy v prodloužení.