11. den na MS: Švédové byli v problémech, Velká Británie se senzačně zachránila

Obhájce světového zlata neměl daleko k překvapivému konci již v základní skupině. V elitní divizi se poté senzačně zachraňují Velká Británie a Itálie.

Chyba Fleuryho stála Francii udržení, Lotyši neměli daleko k senzaci

Lotyšsko v případě výhry v základní hrací době nad Švédskem mohlo reálně uvažovat o senzačním postupu do čtvrtfinále. Do utkání dal outsider vše a neměl daleko k senzaci. Skvělé utkání odehrál Roberts Bukarts, jenž vstřelil hattrick.

Necelých šest minut poté dokonce Lotyši vedli, ale během minuty Lander a Hornqvist duel otočili zpět na švédskou stranu. Bukarts následně završil hattrick a za stavu 4:4 přišlo obrovské drama. Švédové navíc hráli v oslabení a Lotyši měli šanci duel rozhodnout.

Gól ale vstřelit nedokázali, po odvolání gólmana poté v závěru navíc inkasovali a z utkání, ve kterém byli Švédsku vyrovnaným soupeřem, nemají ani bod.

V duelu mezi Francií a Velkou Británií šlo o záchranu a zdálo se, že i tentokrát bude favorit úspěšnější. Na začátku druhé části dvakrát udeřil Rech a prosadil se taktéž Treille, jenže v závěru druhé třetiny Británie dvěma góly zápas zdramatizovala a Robert Farmer ve 46. minutě poslal duel do prodloužení.

V něm měla Francie obrovské příležitosti, gólmana Bownse ale překonat nedokázala. Po obrovské chybě kapitána Fleuryho tak britský kapitán Phillips našel volného Daviese a ten blafákem rozhodl o velkém vítězství pro Velkou Británii.

Překvapivě slaví i Itálie

Překvapivě se udržela i Itálie, která po nájezdech přehrála Rakušany. V základní hrací době měli Rakušané velkou převahu, dvakrát se trefil Michael Raffl. Jenže úspěšní byli i Italové, kteří po nájezdech nakonec mohli slavit. Zatímco Schneider v sedmé sérii neuspěl, na druhé straně svůj pokus proměnil McMonagle.

V utkání mezi Kanadou a Dánskem už téměř o nic nešlo a po devíti minutách bylo rozhodnuto. Kanada třikrát skórovala a osud utkání byl zpečetěn. Dvakrát se následně trefil Reinhart a favorit tak zvítězil vysoko 5:0.

Francie – Velká Británe 3:4 po prodloužení (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)
Branky: 24. Rech, 28. Treille, 28. Rech – 35. Dowd, 39. Hammond, 46. Farmer, 63. Davies

Kanada – Dánsko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 34. a 45. Reinhart, 1. Dubois, 7. McCann, 9. Marchessault

Švédsko – Lotyšsko 5:4 (1:0, 1:1, 3:3)
Branky: 11. Pettersson, 34. Kempe, 49. Lander, 51. Ekholm, 60. Rasmussen – 30. Ro. Bukarts, 42. Ro. Bukarts, 44. Jakš, 57. Ro. Bukarts

Rakousko – Itálie 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Branky: 17. a 42. Raffl, 12. Ganahl – 10. Bardaro, 35. Kostner, 39. Rosa, rozhodující sam. nájezd McMonagle