1. liga: V zápase Chomutova s Kladnem se dělily body, Ústí deklasovalo Jihlavu

Dvě předehrávky 38. kola sehrály v pondělí 8. prosince čtyři týmy 1. ligy. Největší haló bylo pochopitelně kolem souboje Chomutova s Kladnem, ve kterém diváci mohli vidět zřejmě to nejlepší, co aktuální prvoligové startovní pole nabízí. Oba soupeři se letos už dvakrát střetli a paradoxně se vždy radoval hostující celek. Tentokrát se dokonce body dělily. Vedle tohoto utkání se sehrál také duel mezi Ústím nad Labem a Jihlavou. Zápas se špatně předvídatelným průběhem dopadl nakonec zcela jednoznačně. Domácí Slovan se dokázal vybičovat ke skvělému výkonu a slavil zaslouženou výhru. Na oba zápasy se podíváme detailněji.

Chomutov otočil utkání s Kladnem

Na zápas Chomutova s Kladnem byla právem upřena veliká pozornost. Celá atmosféra byla umocněna ještě tím, že za Kladno v této sezóně naposledy nastoupil Jan Hlaváč, který se vrací domů do USA. Z ligového pohledu pak Chomutov bojoval o to, aby se mu Kladno nepřiblížilo. Úvod ale měli lepší hosté. Domácí Mrázek na sklonku první minuty fauloval a Kaberle si z následné přesilovky na své konto připsal první branku zápasu. Domácím se za velkého jásotu téměř celé haly podařilo vyrovnat ve 13. minutě. Do druhé třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu, který takto ještě dlouho vydržel. Zlomil jej až hostující Stach, když poslal Kladno do vedení 2:1. Chomutov musel přidat. Vyrovnání ale přišlo poměrně rychle. Už ve 47. minutě zápasu se prosadil Rutta. I přes další velké šance šel zápas do prodloužení. To ukončil přesilovkovou trefou Hovorka. Chomutov porazil Kladno v prodloužení 3:2.

Jihlava se nedokázala vůbec prosadit

Hokejistům Jihlavy se letos vůbec nedaří a přes prokazatelně kvalitní kádr dosahují čím dál horších výsledků. V ryzí podobě se to prokázalo při zápase v Ústí nad Labem. To je v tabulce až na 11. místě a o moc vyšší cíle si ani neklade. Přesto dokáže některé ze silných soupeřů pořádně potrápit. To, co předvedlo proti Jihlavě, se ani trochu nečekalo. Domácím skvěle vyšel úvod zápasu. Zásluhou Beránka a Roda vedli už v 8. minutě 2:0 a nemohoucí Jihlava spadla do ještě větších problémů. Zlepšení ze strany hostů nepřišlo ani po přestávce. Naopak domácí se znovu prosadili. Vedení 3:0 stihl do konce druhé třetiny ještě navýšit domácí Vágner a to už to s domácími vypadalo velmi slibně. Když se Jihlava nedokázala prosadit ani v poslední části, bylo rozhodnuto. Spolu s gólem Tůmy z 50. minuty porazilo Ústí nad Labem Jihlavu 5:0.