1. liga: V Ústí padlo 13 gólů, Havířov potrápil dalšího favorita, Jihlava bojovala s Mostem

Oproti extralize udržuje 1. liga poměrně vysoké tempo. Hrálo se i včera a to všech sedm utkání. Hned na první pohled zaujme divoké utkání v Ústí nad Labem, kde diváci viděli 13 gólů. Přesně obráceně to pak vypadlo v Havířově, který dokázal potrápit dalšího favorita. Podíváme se také do Mostu. Domácí hráči přivítali Jihlavu a dlouho drželi naději na výhru. V dalších utkání se například představily Benátky nad Jizerou doma s Litoměřicemi. Jediný gól zápasu dal domácí Skořepa. Chomutovští Piráti si spravili náladu se Šumperkem, Třebíč venku přetlačila hokejisty Kadaně a Kladno bez větších problému zvítězilo nad Havlíčkovým Brodem.

Ústí otočilo duel s Prostějovem

Kdo zavítal během včerejšího odpoledne na zimní stadion v Ústí nad Labem, rozhodně nelitoval. Na zápas s domácími hráči přijel Prostějov, který je také ofenzivně laděný a rád nechává v obraně okénka. A oba týmy si s chutí zastřílely. Na úvod byli lepší hosté, kteří po první třetině vedli 2:1. Ve druhé části ale hosté skórovali jen jednou, zatímco domácí čtyřmi góly otočili skóre. Pět gólů padlo také v poslední části, kterou domácí vyhráli 3:2 a celé utkání pak v poměru 8:5.

Jihlava se trápila s Mostem

Na zápas do Mostu tentokrát přijela trápící se Jihlava, která má čím dál větší problémy a musí se hodně snažit, aby porazily i ty nejslabší mužstva ligy. O bod ji obral i Most. Do vedení šli přitom hosté, kteří dvěma slepenými góly v první třetině odskočili na 2:0. Jenže domácím patřila zase druhá třetině a do té poslední se vstupovalo za nerozhodného stavu. Poté, co šla Jihlava ve 45. minutě do vedení 3:2, to vypadalo, že vyhraje. Most ale dokázal v 56. minutě srovnat a vynutit si prodloužení. Nakonec padl až po nájezdech.

Motor veze z Havířova dva body

Minule slavil doma Havířov velké vítězství. AZ dokázal vyzrát na Chomutov. Včera dorazily České Budějovice, které jsou podobně těžký kalibr. Naplněná havířovská hala dlouho čekala na první gól, přestože se očekávalo hodně ofenzivní utkání. Přes velké množství šancí dali domácí první gól až ve 48. minutě. Hosté ale dokázali rychle reagovat a už o šest minut později srovnat krok. Za stavu 1:1 došel duel až do nájezdů, ve kterých si lépe vedli hosté.