1. liga: Třebíč přestřílela Havířov, Havlíčkův Brod bere tři body, Motor vyhrál v Jihlavě

Celou řádku zajímavých výsledků nám přinesly sobotní zápasy 1. ligy. Odehrálo se šest utkání a tentokrát bez vyloženého šlágru. Tahákem mohl být ale zápas v Třebíči, kam přijel Havířov. Z divoké přestřelky vyšli lépe domácí. Vyhrál ale i Havlíčkův Brod na domácím ledě proti Ústí nad Labem. Díky tomu natáhl svou bodovou sérii už na čtyři utkání a v tabulce začíná zajímavě šlapat na třináctý Prostějov. Pro tři body si do Jihlavy přijel Motor. V dalších zápasech Kladno bez problému přehrálo Most, Litoměřice porazily Prostějov a Šumperk otočil duel s Benátkami.

Havířov na Třebíč nestačil

V zápase Třebíče s Havířovem se utkaly týmy v opačném rozpoložení. Zatímco Třebíč pomalu ale jistě zase nabírá dech, Havířov po sérii několika dobrých výsledků ztratil pár bodů i na domácím ledě. Plány Havířova vzaly za své už v první třetině. Ve 4. minutě Juráň a v 8. Zdráhal výrazně otupily vyhlídky hostů. Přesto se skóre ještě mnohokrát změnilo a po konci první třetiny bylo 3:2. Jenže v prostředím dějství se trefili jen domácí a zvýšili na 4:2. Snahu hostů ve třetí třetině velmi rychle odmítli domácí, kteří ve 43. a 44. minutě přidali další dvě branky. Třebíč nakonec zvítězila 7:3.

Rebelové se nadechují

V posledních zápasech se k velmi dobrým výsledkům dostává Havlíčkův Brod. Rebelové dokázali za tři body porazit Kadaň, na nájezdy přetlačit Most, sebrat bod Benátkám a nyní znovu za tři body porazit i Ústí nad Labem. V utkání chudém na góly jsme první branku viděli až ve 28. minutě, kdy rozvlnil hostující síť Troliga. Za hosty ale rychle kontroval Hanzl. Vítězný gól domácích padl na začátku třetí části, když se prosadil Milfait. Hosté už zareagovat nedokázali a domácí vyhráli 2:1.

Motor zvládl pohodový zápas v Jihlavě

Zajímavý duel se očekával v Jihlavě. Na tamní zimní stadion přijel českobudějovický Motor. Hostům se v poslední době a vlastně celou letošní sezónu daří, na druhou stranu domácí padají do čím dál větší krize, zdá se. A přesně podle tohoto modelu se utkání vyvíjelo. Hned v první minutě se prosadil hostující Pajič a Motoru se od té chvíle hrálo výrazně lépe. Na konci první třetiny navíc zvyšoval Kuchejda. Pro Jihlavu stále hratelné skóre 0:2 vzalo za své hned na začátku třetí třetiny, kdy hosté ještě jednou odskočili. V 55. minutě sice snížil domácí Prokš, ale na zvrat už to nestačilo. Do prázdné navíc přidal pátý gól utkání Nouza. Jihlava – České Budějovice 1:4.