1. liga: Rebelové přetlačili Most, Kladno převálcovalo Kadaň

Pouhé dva zápasy byly náplní pondělního programu 1. ligy. V předvánočním čase se střetl Most s Havlíčkovým Brodem, což byl souboj ze dna tabulky a pro oba celky nesl punc velké důležitosti. A jak se dočtete později, výsledek toho moc neřešil. K tomu se odehrál ještě zajímavý zápas mezi Kladnem a Kadaní. Jinak velmi defenzivní Kadaň tentokrát nedokázala udržet domácí střelce na uzdě a prohrála vysoce 7:3. Rytíři se pak díky této výhře posunuli už na druhé místo tabulky.

Most zaváhal a ztratil body

K velmi důležitému zápasu s Havlíčkovým Brodem přistoupili včera hráči Mostu. Domácí drží v tabulce dvanáctou příčku, a pokud by nad posledním Havlíčkovým Brodem dokázali zvítězit, zvýšili by svůj náskok na včerejšího soka už na bezpečných 19 bodů. V obou týmech jsme mohli vidět početné posily z extraligových klubů. Domácí byli favoritem, ale hosté se v posledních zápasech zvedají a mají formu.

Od samého úvodu chyběla utkání hokejovost. Důležitost utkání svazovala předvedenou hru, a tak jsme viděli spíše urputný boj. Na samém sklonku první třetiny se pak prosadili hosté, když se trefil Tomek. Domácí si to samozřejmě nemohli nechat líbit. Ve druhé části zabrali a díky Slavíčkovi vyrovnali. Další branky jsme viděli až v závěru utkání. V 52. minutě se znovu prosadil slavíček a už to vypadalo na výhru domácích. Hosté ale odpověděli o dvě minutky později a na nájezdy dokonce vyhráli 3:2.

Kladno si s Kadaní pohrálo

Kladenští Rytíři si tentokrát proti Kadani s chutí zastříleli. Jinak defenzivně laděná Kadaň dosáhla v sezóně na mnoho skvělých výsledků a dokázala udržet na uzdě i ty nejofenzivnější týmy. Momentálně ji ale trápí marodka a výrazně se to promítlo do utkání na Kladně.

Domácí se do svého soupeře zakousli hned od začátku. První třetina byla jasně ve znamení Kladna a do šaten se šlo za stavu 3:0. Jistý náznak nadějí pro hosty vykřesal ve 22. minutě Kůs, ale Kladno se nedalo a rychle zvýšilo svůj náskok. Po druhé třetině vedlo pohodlně 5:1 a utkání dovedlo do zdárného konce. Kadaň prohrála 3:7.