1. liga: Rebelové a Most slaví důležité výhry, Prostějov znovu prohrál

Poslední dvě kola zbývají do konce základní části a situace na konci tabulky se zamotává. Most dokázal ve včerejším domácím utkání s Třebíčí zvítězit za tři body, čímž definitivně rozhodl o své dvanácté pozici v tabulce. Bodovat se ale nepovedlo Prostějovu, a tak se Havlíčkův Brod, který urval dva body v Kadani, dotáhl k Jestřábům na rozdíl pouhých tří bodů. V dalších zápasech Kladno vysoce přehrálo Šumperk, Jihlava vyhrála v Benátkách na nájezdy, Ústí nad Labem přestřílelo Litoměřice a Chomutov přetlačil České Budějovice až na nájezdy.

Šlahař zařídil výhru Havířova

V letošním roce sestupuje z první ligy automaticky poslední tým tabulky. Ještě pár kol zpět měli Jestřábi z Prostějova na poslední Rebely solidní náskok. Po včerejší prohře v Havířově bude muset Prostějov o udržení ale pořádně bojovat. Hosté totiž nezačali vůbec dobře. Havířov se sice prosadil až ve druhé třetině, zato už po dvanácti minutách vedl 2:0. Oba góly domácích vsítil Šlahař. Jiskřičku naděje vykřesal Prostějovu kontaktní brankou Duba, ale na víc už se hosté nezmohli.

Rebelové brali dva body v Kadani

To Havlíčkův Brod je na tom v poslední době výrazně lépe. Pravidelně sbírá body a na Prostějov se nebezpečně dotahuje. Vzrůstající formu potvrdil i v Kadani. Velmi opatrný a defenzivní zápas otevřel první brankou v 17. minutě hostující Sedláček. Druhá třetina gól nepřinesla, ale od poslední dvacetiminutovky se očekával tlak domácích a snad i vyrovnání. To přišlo už ve 43. minutě utkání. K obratu ale nedošlo. Prodlužovalo se a následně se jely i samostatné nájezd. O bonusovém bodu pro hosty rozhodl Malena.

Třebíč padla v Mostě a je až pátá

Ještě nedávno Mostu poměrně reálně hrozil sestup. Tým si držel od posledního dua Prostějov – Havlíčkův Brod jen přiměřený odstup. V poslední době se ale podařilo Mostu definitivně se odpoutat. A potvrdil to i ve včerejším utkání. Most totiž přivítal doma Třebíč, což je prvotřídní soupeř. A přesto se radovali domácí. Skóre zápasu otevřel až ve druhé třetině Černý, ale ještě do další přestávky bylo vyrovnáno. O vítězi rozhodla až poslední dvacetiminutovka. V 52. minutě rozhodl domácí Petruška. Most – Třebíč 2:1