1. liga: Piráti rozstříleli Havířov, Ústí přehrálo České Budějovice, Šumperk dopustil drama

První liga míří do finiše. Každý z týmů má před sebou už jen čtyři zápasy a není proto divu, že si všichni účastníci 1. ligy snažili vylepšit si v posledním kole svou pozici. Hodně se tentokrát pochlapili hráči Ústí nad Labem, kteří dokázali na domácím ledě porazit českobudějovický Motor. Vytáhl se ale také Chomutov, který přivítal Havířov a nadělil mu devítku. Na domácím ledě hrál také Šumperk. Draci nejprve jednoznačně vedli nad Havlíčkovým Brodem, ale nakonec museli o výhru tvrdě bojovat. V dalších zápasech Benátky porazily Prostějov, Litoměřice vyhrály v Mostě, Jihlava v Kadani a Kladno porazilo Třebíč.

Motor padl i v Ústí

Českobudějovický Motor před tímto utkáním zaváhal s Benátkami a v Ústí nad Labem to chtěl napravit. Jenže do vedení se už ve 3. minutě dostali domácí zásluhou Tůmy. Hosté sice rychle srovnali, ale katastrofální nástup do třetiny se opakoval i ve druhé dvacetiminutovce. Rázem ro bylo 5:1. Děsivě vypadající skóre zkorigoval do konce druhé části Vaniš (5:2). Poslední třetinu sice hosté vyhráli, ale na obrat v zápase to nestačilo. Ústí porazilo Motor 6:4.

Piráti si zastříleli

Havířovský AZ má v poslední době naprosto katastrofální výsledky. Zlobí hlavně defenziva a určitě nepotěší ani propad na osmé místo tabulky. Na zápas v Chomutově by ale Havířov nejradši hned zapomněl. Hosté dokázali si domácími držet krok jen pár minut, když v sedmé minutě ještě srovnával Bahounek. Jenže už o další dvě minutky šli domácí znovu do vedení a to až do konce utkání nepustili. Navíc hostům nasázeli neuvěřitelných devět branek, z toho pět ve druhé třetině. Chomutov – Havířov 9:1.

Rebelové mocně dotahovali

Souboj ze spodku tabulky se odehrál v Šumperku. Draci by se rádi zase vrátili do elitní desítky a hostující Havlíčkův Brod zase přemýšlí, jak utéct hrobníkovi z lopaty. Dlouhou dobu to vypadalo lépe pro domácí. Ve 24. minutě zvyšoval Drtil už na 4:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté ale dokázali do konce druhé dvacetiminutovky jednou skórovat a v poslední třetině nasázeli domácím čtyři branky. Draky v podstatě zachránila vítězná trefa Drtila z 54. minuty, díky které zůstávají všechny body v Šumperku.