1. liga: Motor dál šlape, Litoměřice si vyšláply na Duklu, Prostějov přehrál Třebíč

V naprosto excelentní formě je aktuálně českobudějovický Motor, což bylo vidět i v posledním prvoligovém kole. Jihočeský klub navázal na skvělé období pohodlnou výhrou nad Havlíčkovým Brodem 5:0. V naprostém kontrastu s formou Motoru je aktuální pohoda hokejistů Třebíče. Ti prohrávají co se dá a tentokrát je zaskočil dokonce Prostějov. po prohře v Chomutově se, zdá se, k dobrým výkonům vrátily Litoměřice, které dokázaly na domácím ledě udolat Jihlavu po nájezdech. Z dalších výsledků informujeme o výhře Kladna nad ústeckým Slovanem, a úspěchu Havířova doma proti Šumperku. Naopak na venkovním ledě Kadaň přehrála Benátky. A na závěr si Chomutov pohlídal výsledkem 4:2 výhru v Mostě.

Motor přejel Rebely

Českobudějovický Motor naposledy zaváhal 17. listopadu v zápase na Kladně. Od té doby stihl nasbírat už čtyři výhry včetně skalpu Litoměřic, Jihlavy a Třebíče. Naposledy se střetl s Rebely z Havlíčkova Brodu. A Ti neměli v Českých Budějovicích šanci. Domácí si vše pohlídali a o osudu utkání rozhodli prakticky už v první třetině. Nouza s Pajičem zařídili pohodlné vedení 3:0. I nadále se prosazovali pouze domácí, když další dvě branky přidali Kuchejda a Rob. Ve třetí třetině gól nepadl, a tak Motor vyhrál 5:0.

Třebíč prohrála i v Prostějově

K dalšímu utkání se postavila Třebíč, která se velmi trápí a padá tabulkou dolů. A kde jinde by se měla nastartovat, než v Prostějově. Jestřábi platí nováčkovskou daň a kolem sebe na třináctém místě široko daleko nikoho nemají. Včera si ale připsali snad historickou výhru. Proti Třebíči totiž odevzdali domácí perfektní výkon a od začátku druhé třetiny se mohli těšit z vedení 1:0. Nemohoucnost hostů se promítala hlavně v koncovce. Za celý zápas nedokázali vstřelit žádný gól a po brance Indry odjeli s prohrou 2:0.

Litoměřice se vrátily na vítěznou vlnu

Naopak velmi pěkně šlapou Litoměřice, které sice přibrzdila prohra v Chomutově, ale doma proti Jihlavě dokázaly opět najet na pozitivní vlnu. Dukla rozhodně není ve své kůži a až osmé místo v tabulce určitě není podle představ. Přitom v Litoměřicích to měla Jihlava dobře rozehrané. Po rychlých brankách Čachotského a Prokše vedla Dukla už 2:0, ale záhy dokázal snížit Svagrovský a vše bylo zase otevřené. Po vyrovnání z hole Doležala ale dokázal znovu vrátit vedení hostům Zeman. To ale bylo od hostů vše. Vedení neudrželi a v 57. minutě přišlo vyrovnání. O výhře domácích rozhodly samostatné nájezdy.

Výsledky 29. kola 1. ligy

Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Stach, 47. Rudovský (Hlaváč, Pitule), 51. Kaberle (Dragoun, Pitule) – 30. Kolafa (Rod, Roubík)

HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava 4:3 (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Švagrovský, 23. Doležal (Kolář, Novák), 57. Doležal (Dvořáček, Černoch), rozh. náj. Kalla – 4. Čachotský (Mocek, Diviš), 11. Prokš (Vysloužil, Štěpánek), 25. Zeman (Čachotský)

AZ Havířov – Salith Šumperk 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Maruna (Šenkeřík, Šlahař), 30. Maruna (Jakúbek, Matějíček), 31. Šedivý (Hlinka, Bezuška), 34. Hlinka (Jiránek, Fořt), 50. Klimša (Sztefek, Pechanec), 53. Hlinka (Šenkeřík, Šedivý) – 15. Holík (Plášek, Velecký), 44. Sedlák (TS), 59. Vávra (Drtil, Vachutka)

LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Stejskal (Matyáš), 54. Indra (Venkrbec, Matouš)

HC Benátky nad Jizerou – Sportovní klub Kadaň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. Mikyska (Hrníčko, Plutnar) – 30. Kůs (Račuk, Trefný), 45. Mazanec (Hejcman, Lehnert)

ČEZ Motor České Budějovice – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Nouza (Heřman, Straka), 17. Pajič (Rob), 18. Nouza (Heřman), 37. Kuchejda (Punčochář), 38. Rob (Vaniš)

HC Most – Piráti Chomutov 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Havlíček (Petruška, Přeučil), 33. Petruška (Tauš, Písařík) – 12. Hovorka (Hřebejk, Skinner), 22. Dušek (Drtina), 27. Hovorka (Drtina, L. Květoň), 50. Rutta (Skinner, Hovorka)