1. liga: Litoměřice vyloupily Kladno, Chomutov otáčel v Ústí, Kadaň rupla v Prostějově

První liga má za sebou další povedené kolo. Na programu bylo všech sedm utkání. Pořádně se tentokrát zapotily hlavně favorizované týmy Chomutova a Kladna. Zatímco Chomutov dokázal v poslední chvíli zápas v Ústí nad Labem zvládnout, Kladno to štěstí nemělo a padlo doma s Litoměřicemi. Překvapil také Prostějov, který si vyšlápl Kadaň a porazil ji po nájezdech. Z dalších výsledků musíme zmínit jednoznačnou výhru Havířova doma proti Benátkám nad Jizerou, pohodové výhry Motoru nad Mostem a Třebíče nad Havlíčkovým Brodem. V posledním utkání si jihlavský Dukla poradila se Šumperkem v poměru 7:3.

Kladno na kališníky nestačilo

Na kladenské rytíře nečekal vůbec jednoduchý úkol. Už bez Jana Hlaváče se postavili Litoměřicím, které jsou letos nepříjemným soupeřem a v tabulce se drží vysoko. Na Kladně ale vstoupily do utkání skvěle a po první třetině už vedly 1:0. A když už se Kladno dokázalo vzchopit a vyrovnalo, odskočily Litoměřice dokonce na rozdíl dvou gólů. Do třetí části proto Rytíři vstoupili obrovským tlakem a brzy slavili snížení. Další gól ale nepřidali, a tak Chlapík upravil do prázdné branky na konečných 2:4.

Skvělá třetí třetina zachránila Piráty

Pořádně horké chvíle zažil také Chomutov v Ústí nad Labem. Hráči Slovanu se letos dokáží na favority výborně nahecovat a předvedli to i tentokrát. Důležitá byla úvodní branka, kterou vsítil ve 12. minutě domácí Roubík. Ve třetí třetině přišly dva rychlé góly Merta a Hovorky, takže se po druhé siréně odcházelo do kabin za stavu 2:1. V poslední dvacetiminutovce za to ale hosté vzali a třemi góly naprosto otočili průběh utkání. Domácí Tůma sice koncovku utkání v 59. minutě ještě zdramatizoval, ale hosté si už konec zápasu pohlídali.

Prostějov slaví další body

Docela zajímavé kousky předvádí v poslední době také Prostějov. Jestřábi přivedli několik hráčů a často si půjčují bruslaře z extraligy. Tím dosahují solidní kvality, což se promítlo v nedávných výsledcích, kdy slavili tři výhry z pěti zápasů. Tentokrát to odskákala Kadaň. Klub, který si jinak v defenzivě vede velmi dobře, vstřelil všechny tři své branky mezi 21. a 29. minutou a od té body už jen inkasoval. Krok definitivně srovnal Kindl ve 47. minutě. O výhře domácí rozhodli v nájezdech.

Výsledky 33. kola 1. ligy

ČEZ Motor České Budějovice – HC Most 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Straka (Nouza), 5. Pajič (Kuchejda, Rob), 18. Marek (Přibyl), 29. Prokeš (Rob, Chmelíř), 31. Straka (Nouza, Mucha) – 30. Přeučil (Petruška, Alinč)

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Bilčík (Malena, Čuřík), 34. Pekr (Holec, Wasserbauer), 36. Pekr (Holec, Dlapa), 53. Dolníček (Erat, Bilčík) – 21. Kuchler (Maliník), 54. Heřman (Půlpán, Zdráhal)

HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Čachotský (Diviš, Mikeš), 7. Seman (Dobrovolný, Melenovský), 13. Březina (Čáp, Prokš), 40. Diviš, 45. Důras (Anděl), 48. Dundáček (Anděl, Prokš), 57. Čáp – 2. Drtil (Starý, Plášek), 34. M. Haas (Moskal), 59. Vrdlovec (Rimmel)

AZ Havířov – HC Benátky nad Jizerou 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Šenkeřík (Chmielewski, Hlinka), 17. Šlahař (Jakúbek, Šenkeřík), 41. Matějíček (Fořt), 51. Klimša (Sztefek), 55. Loskot (Šlahař, Šenkeřík)

Rytíři Kladno – HC Stadion Litoměřice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Švaňhal (Redlich, Kolářík), 45. Rudovský (Dragoun) – 11. Novák (Švagrovský, Doležal), 37. Šulc (Bílek, Novák), 38. Švagrovský (Doležal), 60. Chlapík (Švagrovský)

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Roubík (Tůma), 29. Merta (Kloz, Vágner), 59. Tůma (Roubík, Rod) – 29. Hovorka (Skinner, Gajovský), 42. Hřebejk (Rutta, Skinner), 47. Dušek, 58. Hřebejk (Gajovský, Hovorka)

LHK Jestřábi Prostějov – Sportovní klub Kadaň 4:3 (0:0, 2:3, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Matuš (Meidl, Husák), 35. Moučka (Kovařík), 47. Kindl (Roupec, Husák), rozh. náj. Roupec – 21. Ton (Opalek, Chlouba), 27. Ton (Chlouba, Mazanec), 29. Hlava (Kůs)