1. liga: Kadaň rozdrtila Havířov, Jihlava vyloupila Třebíč, Kladno přehrálo Budějovice

První liga má za sebou další hrací den. Tentokrát jsme mohli sledovat všech sedm utkání a byli jsme přitom svědky několika zajímavých výsledků. Většinou byla překvapivá výška výher, jako třeba v případě úspěchu Kadaně, která doma vykostila Havířov 6:2. Podobně vysoce vyhrála také Jihlava a to dokonce v Třebíči, což se jistě počítá. Překvapivě hladce vyhrálo také Kladno, které doma přivítalo hosty z Českých Budějovic. V dalších zápasech Chomutov přehrál Benátky, Ústí nad Labem vyhrálo v Mostě, Litoměřice uspěly na ledě Rebelů a Šumperk přehrál doma Prostějov.

Kadaň si na Havířovu smlsla

Od utkání mezi Kadaní a Havířovem se čekalo málo gólů a vyrovnaná bitva o body. Dlouhou dobu to tak vskutku vypadalo. Hosté šli do vedení v deváté minutě, ale do konce první třetiny vyrovnal Ton. Jenže pak se domácí utrhli ze řetězu a v prostřední části vsítili Havířovu tři góly. Hosté potřebovali v poslední části pořádně zabrat, ale ani to se jim nepovedlo. Zkraje poslední desetiminutovky inkasovali další dvě branky. Porážku už jen zmírnil gólem Tomi – 6:2.

Dukla snadno přehrála Třebíč

Ještě větší debakl schytala Třebíč. Také tady se čekalo vyrovnané utkání. Jihlava, která do Třebíče dorazila, se sice letos trápí, ale kvalitu má a navíc se jednalo o derby. Jako první se trefil hostující Důras, ale domácí dokázali bleskově zareagovat a už o minutu později bylo vyrovnáno. Jenže to bylo ze strany domácích vše. Na celé utkání. Jihlava se dokázala podruhé v zápase trefit ještě na konci první třetiny. K tomu přidala další čtyři trefy. Jednu ve 29. minutě a další tři v poslední dvacetiminutovce. Hosté vyhráli pohodlně 6:1.

Motor Kladnu zase podlehl

Kladno i České Budějovice sice patří do horních pater tabulky, ale ve vzájemných zápasech to vypadá, jako by Kladno hrálo proti soupeři ohroženém baráží. Motor letos na Rytíře neumí, porazil je jen jednou a v dalších utkáních schytal jasnou prohru. I tentokrát. Demolici soupeře načal už v 6. minutě Dragoun. Následně jsme viděli dlouhou pasáž bez gólu, kterou ukončil až Kindl v 37. minutě. Třetí třetina pak byla ze strany hostů katastrofální. Kladno porazilo Motor 5:0.