1. liga: Favorité padli, Prostějov znovu vyhrál

Velmi zvláštních výsledků jsme se dočkali během pátečních zápasů 1. ligy. Odehrálo se jich všech sedm a v podstatě se dá říct, že prohrávali favorité. Až na výjimky. Například Chomutov si svou výhru nad Havlíčkovým Brodem pohlídal, stejně tak Kladno v pohodě 4:0 porazilo Jihlavu. Ale klopýtly třeba České Budějovice v Benátkách nad Jizerou a to poměrně jednoznačně 4:1. Neslaví ani Třebíč, která se představila v Šumperku a s domácími Draky prohrála 3:1. A aby toho nebylo málo, padl třeba také Havířov a Litoměřice. Z důležité bitvy veze body Prostějov, který si s Mostem poradil v nájezdech.

Pajič jediným střelcem Motoru

Zřejmě nejpřekvapivější byl krach českobudějovického Motoru v Benátkách nad Jizerou. Domácí jsou z formy a klesli až na 11. místo tabulky. Naopak Motor se prosadil až na druhé místo. V Benátkách se mu ale vůbec nedařilo. Vše načal hned v 1. minutě Plodek, který za domácí skóroval. Jen o pár minut později sice srovnal Pajič, ale to bylo od hostů vše. Domácím brzy vrátil vedení Víšek a následně jsme na gól čekali až do poloviny zápasu. Pak domácí přidali další dva zářezy a po zásluze vyhráli.

Šumperk nakročil hned v úvodu

A u krachu favoritů zůstaneme. Tentokrát zavítáme do Šumperka, který se už vypořádal s marodkou a začíná pomalu nabírat formu. Odnesla to Třebíč. Také tady padly rychlé góly. V jedné jediné minutě se za domácí trefili Vrdlovec se Žalčíkem. Vedení 2:0 bylo velmi slibné. Ve 14. minutě jej sice zeštíhlil Raška, jenže opět se k němu nikdo nepřidal. Šumperk pak stvrdil výhru až gólem v poslední minutě a vyhrál 3:1.

Dramatický závěr v Mostě

Jedno z nejdůležitějších utkání sehrál včera Prostějov. Jestřábi zajížděli do Mostu. Ten je jediným týmem, který mají ještě na dohled a ztrácí na něj aktuálně 10 bodů. Na severozápadě Čech se proto hrálo o šest bodů. A dlouhou dobu to pro hosty vypadalo naprosto skvěle. Hosté šli do vedení v 9. minutě a drželi jej až téměř do konce druhé třetiny. Ve 40. minutě ale srovnal Petruška. Navíc ve 49. šel Most do vedení. Hosté však stihli bleskově vyrovnat. Za stavu 2:2 šlo utkání do prodloužení, ve kterém uspěl Prostějov a získal tak bonusový bod.

Výsledky 34. kola 1. ligy

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Stach (Horna, Kaberle), 17. Hořava (Tenkrát, Růžička), 34. Horna (Kaberle, Rudovský), 51. Eberle

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Plodek (Havlín), 9. Dlouhý (Havlín), 33. Víšek (Hrníčko), 41. Skořepa (Miškovský, Kica) – 7. Pajič (Kuchejda, Švihálek)

Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Vrdlocvec (Holík), 4. Žálčík (Moskal, Staněk), 60. Haas M. (Moskal, Holík) – 14. Raška (Mrázek)

HC Slovan Ústí nad Labem – AZ Havířov 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Merta (Vávra, Vágner), 20. Tůma (Rod, Kolafa), 34. Roubík (Holomek), 53. Tůma (Holomek) – 11. Ostrčil (Jakúbek, Maruna), 18. Loskot (Repe, Ostrčil)

Sportovní klub Kadaň – HC Stadion Litoměřice 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pavlas (Mazanec, Sikora), 12. Hlava (Šagát, Sikora), 19. Charousek (Szathmáry), 26. Šagát (Hlava, Trefný) – 19. Ondráček (Švagrovský), 32. V.Bílek, 48. Ondráček (Novák)

Piráti Chomutov – HC Rebel Havlíčkův Brod 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Růžička (D. Květoň), 24. Hovorka (Skinner, Gajovský), 35. Růžička (D. Květoň), 39. Hřebejk (Gajovský), 45. McGregor (Sinisalo, Chlouba), 59. Růžička (Dušek, Koma) – 16. Maliník (Semrád), 23. Milfait (Minárik), 36. Tomek (Babka)

HC Most – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Petruška (Havlíček), 49. Slavíček (Petruška, Šrámek) – 9. Moučka (Kuchta), 52. Hertl (Roupec, Meidl), 65. Husák (Moučka, Jedlička)