1. liga: Favorité klopýtali. Slaví z nich jen Chomutov

Velmi zvláštní výsledky přinesla prvoligová sobota. Téměř všichni favoriti svým soupeřům podlehli. Slavily většinou hostující týmy. Vlastně jen Jestřábi dokázali uhájit svůj led a porazit Most. Nečekanou porážku utrpělo třeba Kladno, které hostilo Jihlavu. Podíváme se ale také na utkání Chomutova v Havlíčkově Brodě. S hosty to dlouho nevypadalo vůbec dobře. V dalších zápasech Litoměřice podlehly Kadani 3:4, Motor doma nestačil na Benátky nad Jizerou, Ústí nad Labem vyloupilo Havířov a Šumperk zaskočil domácí Třebíč.

Prostějov otočil utkání s Mostem

Souboj Prostějova s Mostem byl pro domácí Jestřáby snad poslední šancí, jak se z 13. místa posunout na dvanácté. Dlouho to ale s domácími nevypadalo vůbec dobře. Už ve třetí minutě se totiž prosadil hostující Bojer a od té doby držel Most vedení dlouhých 30 minut. Pak se ale prosadil domácí Radek Meidl a odstartoval kanonádu Prostějova. Do konce druhé třetiny se domácí trefili ještě dvakrát a v poslední dvacetiminutovce zpečetili výhru gólem na konečných 4:1. Jestřábi tak stáhli náskok Mostu na devět bodů.

Jihlava má třetí výhru v řadě

Na Kladno dorazila Jihlava. Dukla dokázala před tímto duelem dvakrát porazit Havířov a zřejmě ji to velmi povzbudilo. Na ledě Rytířů totiž od čtrnácté minuty vedla a o vedení už nepřišla. Ve druhé polovině druhé třetiny přidali hosté další dvě branky a vedli už 3:0. Domácí dokázali dvěma trefami v 51. minutě snížit na kontakt jediného gólu, ale drama odmítl v 56. minutě Čachotský.

Chomutov ztratil bod na ledě Rebelů

A nakonec Chomutov, který jako jediný z favoritů dokázal zvítězit. Ale také se to nerodilo lehce. Na ledě Havlíčkova Brodu šli sice Piráti do vedení, ale brzy vyrovnal Rousek a od té doby se hrálo dlouho bez branek. Až ve 46. minutě si dal nešťastný vlastní gól Koma. Chomutov dokázal se štěstím v 58. minutě vyrovnat, ale na tři body už to nebylo. Bonusový bodík vystřelil hostům v prodloužení Gajovský. Rebelové ale mohou znovu slavit. Sice nevyhráli, ale obrat Chomutov o bod, to je v jejich situaci svátek.