1. liga: Benátky zaskočily Kladno, Třebíč veze bod z ČB, Jestřábi potrápili Jihlavu

Tradičně středeční odpoledne patřilo první lize. Druhá nejvyšší česká soutěž absolvovala dalších sedm utkání, z nich se podíváme v prvé řadě na fantastickou výhru Benátek na Kladně. Neopomeneme ani šlágr kola mezi Českými Budějovicemi a Třebíčí no a nakonec se budeme věnovat zápasu v Prostějově, kam dorazila Jihlava. V dalších utkáních Most přehrál doma Kadaň, Havířov si poradil s Havlíčkovým Brodem, Ústí nad Lbem rozstřílelo hosty ze Šumperka a Chomutov dokázal zvítězit na ledě Litoměřic.

Benátky smázly Kladno

V pozici outsidera jely na led Kladna Benátky nad Jizerou. Hosté se v první lize proslavili skvělou defenzivou a kvalitními výkony na domácím ledě. V tomto utkání se jim ale moc šancí nedávalo. Jenže už od první minuty hosté vedli a první třetinu si podmanily celkovým skóre 3:0. Kdo očekával, že se v šatně paralyzované Kladno probudí, byl na omylu. Rytíři za celé utkání nedokázali dát gól a co víc, ještě inkasovali další tři góly. Benátky nad Jizerou vyhrála na Kladně fantasticky 6:0.

Třebíč Motoru vzdorovala

Již méně nadšení jsou z domácí výhry hokejisté Motoru. Ti přivítali hosty z Třebíče, ale svého soka dlouho nedokázali udolat a nakonec vyhráli až po nájezdech. Ale popořádku. Třebíč, která v posledních týdnech trochu ztrácí dech, začala skvěle. Skórujícího hostujícího Mrázka z osmé minuty ale o dvě minutky později napodobil domácí Rob a bylo srovnáno. Do vedení se domácí poprvé a naposledy dostali ve 33. minutě, když se trefil Nouza. Od té doby Motor bránil svůj náskok a dařilo se mu to až do 51. minuty. V tu chvíli za hosty srovnal Raška. Utkání muselo a do nájezdů, ve kterých si poradili lépe domácí. Motor – Třebíč 3:2 po nájezdech.

Jihlava musela otáčet v Prostějově

Po sérii špatných výsledků si měla jihlavská Dukla v Prostějově spravit chuť. Domácí Jestřábi ztrácí vítr z křídel a zřejmě se již nevyhnou předposlední pozici. Proti Jihlavě ale začali skvěle. Vše načal ve třetí minutě Franek. Jeho trefu ještě napodobili Krejčík s Kindlem a domácí rázem vedli 3:0. V hostující šatně musel být po této náloži pořádný vítr. Jihlava totiž výrazně přidala, domácí k ničemu nepustila a během druhé periody nasázela Prostějovu neuvěřitelné čtyři góly! Jenže od té chvíle jako by se gólostroj zasekl i hostům a dlouhou dobu jsme změnu ve skóre neviděli. Až v 58. minutě potvrdil výhru Jihlavy Maliník. Prostějov – Jihlava 3:5