Zvláštní gól zajistil výhru pro Penguins

Matt Cullen

Pittsburgh Penguins v neděli vyhrál ve velmi důležitém zápase proti New Yorku Rangers a dostal se tak zpět na pozici wild card pro playoff ve Východní konferenci. Dokázal to i bez své hvězdy Evgeni Malkina. Branky “Tučňáků” přišli vždy celkem s trochou štěstí a vítězný gól Matta Cullena toto pravidlo potvrdil.

Zápas byl v půli třetí třetiny nerozhodný 3:3. Cullen se dostal do hloučku hráčů u mantinelu a podařilo se mu získat puk. Pak ho podrazil útočník Rangers Derick Brassard, byla signalizovaná výhoda, ale Cullen ještě stihl nasměrovat kotouč před bránu, kde si ho za vlastního brankáře srazil obránce Marc Staal. Nahrávka měla jít na Bryana Rusta, ale k němu se nedostala a Henrik Lundqvist neměl při dvojitém zásahu bruslí svého spoluhráče žádnou šanci.

Tato branka, i když byla velice šťastná, znamenala pro Penguins hodně. Posunula tým do vedení a ten si to pak již pohlídal, když do prázdné branky na 5:3 upravoval Sidney Crosby. S touto výhrou je Pittsburgh dva body za New York Islanders, který sídlí na třetí pozici Metropolitní divize, takže si můžeme vsadit na to, že to do konce základní části bude ještě o playoff boj. Od Philadelphie Flyers dělí Penguins 4 body, ale ta hraje poslední dobou výborný hokej, takže potencionální soupeř na předskočení jsou Islanders.

• “Pens” mají před sebou spoustu zápasů proti týmům na pozicích zajišťujících playoff, takže od této doby to nebude žádná procházka růžovou zahradou. Tento zápas proto znamenal velké vítězství. Rangers se s Pittsburgem utkají letos ještě jednou tentokrát na jejich ledě, takže by Penguins mohli využít domácího prostředí na opětovné zdolání včerejšího soka.

Sázíte na hokej? Pak využijte hokejové tipy zdarma!