ZOH 2018: Vítězný vstup Kanady, Finska i Švédska

V dnešních zápasech favorité nezaváhali. Uspěly reprezentace Švédska, Finska i Kanady. Obhájce olympijského zlata zcela jasně porazil Švýcarsko.

Druhý den patřil favoritům. Kromě české reprezentace uspěli další favorité. Finové porazili Německo 5:2 především díky skvělému závěru druhé třetiny.

Během necelých dvou minut se trefili Tolvanen a Kukkonen a definitivně tak rozhodli o výhře Suomi. Zářil především prvně jmenovaný, Eeli Tolvanen k brance přidal tři asistence.

Skvěle si vedlo i Švédsko, které Norsko zdolalo i bez inkasované branky. V tomto utkání zářil gólman Viktor Fasth, jenž předvedl sedmnáct úspěšných zásahů. V útoku poté tři asistence přidal Linus Ömark.

• Překvapivě snadno poté uspěla i Kanada, tedy tým, který obhajuje zlaté medaile ze Soči. Dvakrát se trefili René Bourque a Wojtek Wolski a Kanada porazila Švýcarsko hladce 1:5.

Finsko – Německo 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler

Norsko – Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. P. Lindholm (Omark, Möller), 17. Lander (Bertilsson), 49. Everberg (Omark, Fransson), 50. Wikstrand (Omark, Everberg)

Švýcarsko – Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. S. Moser (Rüfenacht, Ambühl) – 3. R. Bourque (Ch. Genoway, Raymond), 8. Noreau (Lee, Roy), 25. R. Bourque (Roy), 26. Wolski (Noreau), 55. Wolski (Kelly, Ebbett)