ZOH 2018: Sborná úřadovala, osmi góly rozebrala Slovince

Slovinci na překvapivou výhru proti USA nenavázali, Rusko potvrdilo roli favorita a Slovincům nastřílela osm branek.

Na gól se čekalo poměrně dlouho

Rusko mělo co napravovat, v prvním utkání překvapivě podlehlo Slovensku. A ze začátku to nemělo jednoduché ani proti Slovinsku, které v prvním střetnutí senzačně porazilo Spojené státy americké.

Sborné ale pomohl závěr první třetiny a přesilová hra, kterou parádní ranou zužitkoval Sergej Mozjakin. V téže minutě se se štěstím trefil i Ilja Kovalčuk a Rusové tak po první třetině vedli o dvě branky.

Sborná si zápas užívala

Dvě slepené branky sbornou uklidnily a ve druhé části už to byla jednoznačná podívaná. Sborná se trefila hned čtyřikrát a to ještě Ilja Kablukov neproměnil trestné střílení, ve stoprocentní šanci zamířil jen do tyče.

• Trefili se i hosté, po dobré přihrávce Verliče se z předbrankového prostoru trefil Jan Muršak a zaznamenal už svou třetí trefu. O jednu branku více má ale na svém kontě Kirill Kaprizov, který v tomto utkání nakonec dosáhl hattricku.

Dvakrát se trefil Ilja Kovalčuk a dal tak zapomenout na nepovedený výkon proti Slovensku. Olympijští sportovci z Ruska nakonec nasázeli osm branek a po zásluze zvítězili 8:2.

Olympijští sportovci z Ruska – Slovinsko 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Mozjakin (Dacjuk, N. Gusev), 19. Kovalčuk, 26. Barabanov (Kalinin, Grigorenko), 29. Kablukov (Kovalčuk, Zub), 31. Kaprizov (N. Gusev, Kiselevič), 38. Kovalčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Kiselevič, N. Gusev), 48. Kaprizov (Zub, N. Gusev) – 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Ž. Pance (Pavlin)