ZOH 2018: Češi po boji porazili Jižní Koreu

Česká hokejová reprezentace má za sebou úspěšný úvod hokejového olympijského turnaje, proti Jižní Koreji to ale jednoduchý vstup nebyl.

Góly pouze v první třetině

Jižní Korea vstoupila do utkání výtečně a v osmé minutě šla překvapivě do vedení, Pavla Francouze překvapila rána Min-Ho Čoa a domácí tým se mohl radovat z první olympijské trefy.

Ještě do přestávky ale Česko skóre dokázalo zvrátit. Ve 12. minutě Řepík parádně našel Kováře a ten měl už jednoduchou práci. Předtím měl stoprocentní šanci Červenka, Dalton ovšem předvedl fantastický zákrok.

V první třetině ale inkasoval ještě jednou, v oslabení ujel Michal Řepík a nadvakrát dostal kotouč za jinak skvělého Daltona.

Korea více než vyrovnaným soupeřem

Nakládal, Erat a dvakrát Červenka. Češi měli několik dalších šancí, ovšem vynikajícího domácího gólmana překonat nedokázali.

A dobře hrála i Jižní Korea, Pavel Francouz ale v dalším průběhu již neinkasoval. V závěru to Jižní Korea zkoušela bez gólmana a měla dvě nebezpečné rány, Francouz ale naši reprezentaci podržel. Jednoduchý duel to tak vůbec nebyl, tři body za těsnou výhru 2:1 ale máme.

Česko – Jižní Korea 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Jan Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) – 8. Min-Ho Čo (Radunske, Swift)