Washington nedal šanci Vegas a ujímá se vedení

Washington Capitals na domácím ledě vynuloval Vegas Golden Knights a zaslouženě zvítězil 3:1. V sérii se tak ujímá vedení 2:1 na zápasy.

Neuznaný gól a jediná šance Vegas

Už na začátku druhé minuty měl stoprocentní šanci Ovečkin, kterého v přečíslení dvou na jednoho parádně našel Kuzněcov. Se střelou kapitána Caps si ale ještě lépe poradil Fleury. Ten vzápětí inkasoval, prosadil se Stephenson.

Hostujícího gólmana ale zasáhl do masky Smith-Pelly a místo vedoucí branky přišlo vyloučení. V přesilovce se ale Vegas neprosadili a jedinou šanci měli ve 14. minutě, kdy Marchessault trefil tyč.

Zraněný Kuzněcov rozhodl

Washington byl ale aktivnější a v úvodu druhé části se dostal zaslouženě do vedení. Po obrovském závaru, kdy se neprosadili Carlson a ani Kuzněcov, udeřil v pádu Ovečkin. Další dvě šance měl Oshie, po přihrávce Vrány ale puk netrefil a následně po střele Carlsona tečí orazítkoval brankovou konstrukci.

• Ve 33. minutě se ale domácí znovu dočkali. Při akci tří na jednoho vzal vše na sebe Jevgenij Kuzněcov a přesnou ranou k pravé tyči prakticky rozhodl. O osudu ruského útočníka nebylo vůbec jasno, druhý zápas kvůli zranění zápěstí ani nedohrál.

Do třetího střetnutí ale nastoupil a stal se rozdílovým hráčem. Vegas dokázali sice z ojedinělé šance skórovat, po hrubce Holtbyho trefil odkrytou bránu Tomáš Nosek, definitivní pojistku ale domácím zajistil Smith-Pelly.

Beagle skvěle vybojoval puk u mantinelu a Smith-Pelly krásnou ranou rozhodl o tom, že Washington se ve finálové sérii dostává do vedení.

Washinghton Capitals – Vegas Golden Knights 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 33. Kuzněcov (Beagle, Oshie), 54. Smith-Pelly (Beagle) – 44. Nosek (Bellemare)