Washington je ve finále, Ovečkin byl dojatý

Ovečkin

Washington to zvládl a po dvaceti letech si znovu zahraje o Stanley Cupu. Caps i v sedmém utkání vynulovali útok Tampy Bay.

Útok Bolts byl nulový

Hned v úvodu druhé části pátého utkání překonal Braydena Holtbyho Ryan Callahan a zvyšoval na 3:0. Od té doby už se ale útok Tampy Bay neprosadil.

Washington vynuloval ofenzivu doma v šestém střetnutí a stejně si vedl i v sedmém utkání na ledě Lightning. Rozhodující moment přitom přišel už po minutě hry. Po skvělé práci Wilsona a po přihrávce Kuzněcova parádně otevřel skóre Alexander Ovečkin.

Dvě branky poté vstřelil Švéd Burakovsky a v samotném závěru skóroval do prázdné branky i Bäckström. Washington to tak dokázal a po dvaceti letech je ve finále Stanley Cupu.

• Jsem dojatý a plný emocí, řekl Ovie

A dokázal to i kapitán Alexander Ovečkin, který tak svůj tým dovedl do finále a rozhodně po střetnutí neskrýval nadšení. „Momentálně jsem dojatý a plný emocí. Na tuhle chvíli jsme čekali hodně dlouho,“ sdělil médiím po utkání Ovečkin.

Kromě něj se další hvězdou utkání stal Brayden Holtby, který drží čisté konto v play-off už téměř osm třetin. Ruský útočník tak na kanadského gólmana nezapomněl. „Všichni se na vítězství podíleli, každý se obětoval. Holts byl dneska nepřekonatelný, chytal výjimečně,“ pochválil svého spoluhráče Ovie.

Ten se nyní s celým týmem chystá na finále Stanley Cupu, ve kterém bude čelit Vegas Golden Knights. První utkání se bude hrát v úterý ráno našeho času.