Využít jednu přesilovku čtyřikrát? Pro Kazaň žádný problém

V Petrohradu se znovu hrál skvělý a útočný hokej. V duelu s Kazaní padlo jedenáct branek! Výrazně k tomu přispělo i vyloučení Jevgenije Ketova. Kazaň totiž v přesilovce skórovala hned čtyřikrát.

Čtyři branky v jedné přesilovce

Petrohrad vstoupil do utkání skvěle a ve 4. minutě šel do vedení po přesné ráně Vadima Šipačjova. Jenže už za necelé dvě minuty fauloval soupeře kolenem Jevgenij Ketov a rozhodčí ho poslali z ledu přímo do kabiny.

Pětiminutovou přesilovku Kazaň zužitkovala opravdu dokonale a vlastně neskutečně. Petrohradu totiž nasázela čtyři branky! Na začátku jedenácté minuty tak Kazaň vedla 1:4 a jako spráskaný pes opouštěl brankoviště Igor Šesťorkin. Dodejme, že u této demolice se jednou brankou podílel i český útočník Jiří Sekáč.

Se souhrou Kovalčuk-Dacjuk musí být Znarok spokojený

Jenže ofenzivní hokej se hrál nadále. Na začátku druhé části zvyšoval Lazarev už na rozdíl čtyř branek, ale to pro Petrohrad nebyla žádná překážka.

• Ještě do druhé pauzy to bylo jen o dvě branky, v přesilovkách se o to zasloužili Sergej Širokov a Nikita Gusev. V 55. minutě poté v početní výhodě skóroval i Pavel Dacjuk a šlo se do power-play.

Pět vteřin před koncem si vzal puk opět Pavel Dacjuk a senzačně poslal tento duel do prodloužení. Petrohrad sice na samostatné nájezdy padl, jinak ale může být spokojený, jelikož získal bod z téměř ztraceného utkání.

A trenér Oleg Znarok, který mimo jiné vede i ruskou reprezentaci a brzy se s týmem bude připravovat na Světový pohár, může být velmi spokojený se spoluprací Pavla Dacjuka a Ilji Kovalčuka. Oba zářili i ve včerejším střetnutí, Dacjuk dvakrát skóroval a jednou přihrál, Kovalčuk si připsal tři asistence.