Vstřelí Hossa 500. branku v dresu Chicaga?

Marián Hossa je blízko k hranici pěti set branek v základní části NHL. Je ovšem otázkou, zda jubilejní branku zaznamená v dresu Chicaga.

Zranění ho brzdí

Marián Hossa odehrál v dresech Ottawy, Atlanty, Pittsburghu, Detroitu a Chicaga celkem 1236 utkání a na své konto si připsal již 499 branek.

Jenže po vstřelené brance přišlo zranění a krátká pauza. Slovenský útočník se sice vrátil v duelu proti Bostonu, jubilejní branku ale nevstřelil. Pi vítězství 6:4 jednou asistoval, duel ovšem nedohrál. Ve třetí třetině se srazil s Frankem Vatranem a z utkání odstoupil. Na 500. branku v základní části NHL si tak musí počkat.

Jisté je, že Hossa nenastoupí do utkání proti Arizoně Coyotes. Alespoň toto oznámila stanice CSN Chicago. Spekuluje se dokonce o tom, že v základní části již Hossa nenastoupí.

• I v příští sezóně za Chicago?

Je také možné, že Marián Hossa hraje v Chicagu svou poslední sezónu. Ne tedy v NHL, ale pouze za Chicago. Po sezóně totiž vyprší kontrakt Artěmiji Panarinovi, který jako nejlepší nováček sezóny jistě dostane vylepšenou smlouvu.

Právě kvůli tomu by mohl slovenský střelec odejít, jeho plat by nyní mohl patřit ruskému útočníkovi, který po boku dua Anisimov – Kane září a předpokládá se, že se stane vítězem Calderovy trofeje pro nejlepšího nováčka sezóny v NHL.

Otázkou ovšem je, kde bude v následující sezóně působit Marián Hossa. Podle posledních informací by měl zůstat v NHL, kdo o něj ovšem bude mít zájem?