Voráček zaznamenal pět bodů a prožil nejvydařenější večer v NHL

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers

Český útočník Jakub Voráček pěti body pomohl Philadelphii Flyers k výhře 4:7 na ledě Ottawy a prožil vůbec svůj nejvydařenější večer v kariéře v NHL.

Pět bodů a vysoké vítězství

Jakub Voráček v prvních třech zápasech nové sezóny příliš nezářil. Zaznamenal jen tři asistence a jeho Philadelphia získala jen jednu výhru, když na úvod porazila Vegas Golden Knights vysoko 5:2.

Po dvou prohrách ale Letci znovu zabrali a Jakub Voráček byl hlavní postavou dnešního úspěchu. Na ledě Senátorů z Ottawy vyhrála Philadelphia vysoko 7:4 a český útočník zaznamenal hned pět kanadských bodů.

V patnácté minutě Voráček šikovnou tečí vyrovnával, v úvodu druhé třetiny si připsal asistenci a následně podruhé v utkání skóroval. V poslední třetině zapsal další dvě asistence a s konečnou bilancí 2+3 se stal první hvězdou utkání.

• Po utkání dostal helmu jako ocenění

„Někdy je dobré, když po takovém zápase vyjedete ven a máte možnost hrát další den znovu. Využili jsme toho. Skórovali jsme sedmkrát a myslím si, že všechny řady odehrály skvělé utkání,“ prohlásil Voráček a připomněl nepovedený domácí zápas proti San Jose Sharks.

Po utkání dostal Voráček od zástupců PR lyžařskou helmu, kterou letos vždy dostane první hvězda utkání. „Nikdo jiný si tuto helmu nezaslouží více než Jake,“ stojí v prohlášení Philadelphie na Twitteru.